Hogyan lehet, hogy 33 évvel a rendszerváltás után Magyarországnak újra a kommunista ideológiával kell megküzdenie, amely nem keletről, hanem nyugatról érkezik? A tihanyi Tranzit fesztiválon többek között erre kereste a választ Schmidt Mária, a Terror Háza Múzeum főigazgatója és Kövér László, az Országgyűlés elnöke.
Schmidt Mária, a Terror Háza Múzeum főigazgatója az eseményen úgy fogalmazott: az 1968-as prágai tavasz után a diákok és az értelmiség elfordult Közép-Kelet-Európától és Kína felé kezdett figyelni. Mint kifejtette, főleg a kínai kommunista mozgalmat követték, a legtöbben közülük maoisták voltak. Szerinte ma az, ami a cancel culture nyugaton, egyfajta leképeződése a Kínában lévő kulturális forradalomnak, és ezt a mostani zöldpártok kritika nélkül átveszik.
Mi minden eszközt felhasználunk, hogy szembenézzünk a kommunista múlttal, de iszonyatos ellenszélben vagyunk, főleg nyugatról
– hangsúlyozta a főigazgató. Mint mondta, ők nem voltak abban érdekeltek, hogy ezt leleplezzék, inkább megpróbálták szalonképessé tenni azt. Schmidt Mária kifejtette, hogy a marxizmus egy tulajdonság, ami szerint a tudomány létezik Isten helyett, valamint egyfajta utópisztikus szemléletet is megjelenít: én, mint ember, Isten nélkül, a tudomány segítségével, a biológián is uralkodva egy tökéletes társadalmat építek. Szerinte ez történik nyugaton, aminek majd súlyos következményei lesznek. Hangsúlyozta, hogy Magyarország ellenerőt fejt ki ezekkel az ideológiákkal szemben, és azért támadnak minket például az Egyesült Államokból, mert precedenst teremtünk.
Kövér László, az Országgyűlés elnöke úgy fogalmazott: a baloldal ős-embertípusa Káin, vagyis az irigy, istentelen ember. Szerinte nem az az elsődleges kérdés, hogy ki manipulálta és manipulálja a baloldali, újbaloldali mozgalmakat, hanem az, hogy milyen ideológiák mentén viselkednek.
1919-es kommunistáknál szó sem volt róla, hogy valamiben hittek volna, hanem szimplán gátlástalan emberek voltak, akik becsapták a hiszékeny embereket
– fogalmazott az Országgyűlés elnöke. Szerinte azt is fontos lenne megvizsgálni, hogyan tudnak újra és újra felbukkanni − mint fogalmazott − a történelem emésztőgödreiből ezek a baloldali ideológiák. Kövér László a fiataloknak üzenve úgy fogalmazott, hogy ne kezdjenek el értelmet keresni ott, ahol nincs, például a woke-kultúrában vagy genderizmusban. Az Isten, haza, család jelmondatát követve úgy fogalmazott: amik ezeken kívül vannak, azok istentelen és embertelen eszméket szülnek.
Facebook
Twitter
YouTube
RSS