Sikertelenségből és tehetetlenségből fakad az ellenzéki düh és gyűlölködés – hívta fel a figyelmet a mai Kormányinfón Lázár János Miniszterelnökséget vezető miniszter. A tárcavezető az ellenzéknek és az ellenzéki holdudvaroknak azt üzente, tükörbe nézni nehéz, de meg kellene próbálni. “Az ellenzék ma belenéz a tükörbe, lát egy ocsmány dolgot és nem megborotválkozik, hanem összetöri a tükröt. Nem a Fidesz tehet arról, hogy kevés választójuk van, hogy rájuk kevesebb a vevő. Tessék ajánlattal előállni, amely versenyképes a Fidesz programjával, ajánlatával” – szúrta oda Lázár János. A miniszter azokra az ellenzéki vádakra is reagált, hogy “dúvad a kormány”, “szájkosarat tesz a civil szervezetekre”. Majtényi László volt ellenzéki köztársasági elnökjelölt a minap beszélt arról, jogállamban nem fordulhat elő, hogy civil szervezetekre szájkosarat tesznek.
“Magyarországon a demokratikus közéletet semmi sem akadályozza, hogy virágozzék. Semmilyen elnyomást nem érzékelek, nem korlátozzuk a civil szervezeteket. A tény az, hogy itt heti két tüntetést tarthatnak a Parlament előtt, a gyülekezési jog korlátlan, a miniszterek házai és a miniszterelnök háza előtt is szabadon lehet demonstrálni. A tüntetések számos esetben az emberi méltóság sérelmét sem nélkülözik. A civil szervezetek elmondhatják a véleményüket, a tüntetők demonstrálhatnak, nincs elnyomás. Az ellenzéknek könnyebb a Fideszt hibáztatnia azért, mert nem boldogul” – értetlenkedett az ellenzéki vádakon Lázár János.
A PestiSrácok.hu a Kormányinfón a vérügyészek, kommunista megtorlás végrehajtóinak kiemelt nyugdíjáról és a rendszerváltásért, szabad Magyarországért harcoló akkori ellenállók alacsony juttatásairól, sajnálatos és tragikus nyomorgásukról kérdezte Lázár Jánost. A miniszternek nekiszegeztük, tervezi-e a kormány, hogy napirendre veszi a kiemelt nyugdíjak ügyét, az 56-os forradalmárok nyugdíját kiterjesztik-e a szabad országért harcolókra és ezzel párhuzamosan felülvizsgálják a jellemzően Rózsadombon élő vérbírók, vérügyészek, a megtorlók magas juttatásait. A kérdéssel a PestiSrácok.hu sokat foglalkozott, ebből a cikkünkből kiderül, hogyan is élnek a rendszerváltók.
Lázár János kérdésünkre nyomatékosította, a kormány kész áttekinteni a kérdést és rendezni az ügyet. “Három csoportnak, a II. világháború kitörése utáni áldozatoknak, a holokauszt áldozatainak, és mások mellett az 56-os hősöknek a juttatásait már rendeztük, a hadiárvák is kaptak támogatást az elmúlt időszakban. Ezt a kérdést is készek vagyunk átnézni” – válaszolta.
A Magyarországot ért külföldi bírálatokkal és támadásokkal kapcsolatos másik kérdésünkre Lázár János kijelentette, a kvótaper elvesztése után számítani lehetett rá, hogy brüsszeli nyomásra nagyobb támadásnak leszünk kitéve. “Komoly erők dolgoznak azon, hogy Magyarország változtasson migránspolitikáján, és nyissa meg a kapuit a bevándorlók előtt. Zagyvaságok azok a vádak, hogy Magyarország ne tartaná be az uniós szabályokat, például a schengeni előírásokat. Nem minket kellene megbélyegeznie Brüsszelnek, hanem például Görögországot” – tette hozzá.
Aki a magyar érdekeket veszélyezteti, az arra számíthat, hogy a magyar állammal találja magát szemben – mondta a Miniszterelnökséget vezető miniszter a sajtótájékoztatón az új ukrán oktatási törvényről, majd a marosvásárhelyi iskolaügyről szólva. Kijelentette: a kormány mindent megtesz, hogy a magyar érdekeket védelmezze. A politikus szégyenletesnek és elfogadhatatlannak nevezte “a magyar kisebbségek jogait durván megsértő” ukrán oktatási törvényt, kérve az ukrán elnököt, hogy ne írja alá a jogszabályt.
Magyarország ezt a törvényt hátbatámadásnak tekinti, “Ukrajna ezzel elveszíti egy barátját” – fogalmazott. Lázár János kitért a marosvásárhelyi iskolaügyre is, megerősítve: Magyarország mindaddig nem támogatja Románia OECD-tagságát, amíg nem történik az iskolaügyben érdemi előrelépés.
A kötelező elosztási mechanizmus miatt újabb vitákra számít a Miniszterelnökséget vezető miniszter, aki erre hivatkozva kéri, hogy az emberek véleményt nyilvánítsanak az október elején induló nemzeti konzultáción és megválaszolják: kitartanak-e amellett, hogy Magyarország ne legyen bevándorlóország. Lázár azt mondta: az európai politikát Soros György terve dominálja, amely szerint hitelek és adóemelések árán is évi egymillió embert kell behívni a Közel-Keletről vagy Afrikából az Európai Unióba. Értékelése szerint az EU jövőjéről még csak most indul a vita. Szóvá tette, hogy a szeptember 26-án lejáró kötelező elosztásra vonatkozó elvárás miatt a kérdésben világos álláspontot képviselő Magyarországot bélyegzik meg, miközben Máltát leszámítva nincs olyan tagállam, amely végrehajtotta volna a döntést, mindössze 28 ezer befogadandó bevándorló ügye zárult le.
Vezető kép: Horváth Péter Gyula/PestiSrácok.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS