
Ha mindenki, aki a béke pártján áll, Putyin pártján állónak minősül, akkor elveszítjük a racionális vita esélyét. Orbán Viktor miniszterelnök ugyanazon az oldalon áll, ahol Ferenc pápa, Henry Kissinger, Jürgen Habermas, a volt német kancellár vagy a volt osztrák kancellár. Nem lehet azt mondani, hogy ezek az emberek Oroszország érdekeit szolgálják – mondta el Orbán Balázs a Rzeczpospolita lengyel lapnak adott interjújában, amit a Mandiner közölt magyar nyelven. A politikus arról is beszélt, hogy nagyon-nagyon sokáig együtt kell majd élnie velünk az EU-nak, mert úgy gondoljuk, hogy feladatunk van: meg kell mentenünk Európát.
Magyarország álláspontja egyértelmű, többször is elmondta Orbán Viktor miniszterelnök: ebben a konfliktusban Oroszország agresszor, megsérti a nemzetközi jogot, veszélyezteti egy szuverén ország integritását, az ukránok pedig áldozatok, támogatjuk integrációjukat az EU-val. Segítjük őket, igaz, nem olyan mértékben, mint Lengyelország, de a GDP-hez viszonyított volument tekintve hasonló mértékben, mint Olaszország, Franciaország vagy Németország
– mondta el a lapnak a miniszterelnök politikai igazgatója. A politikus hozzátette: jól látszik, hogy nő a befagyott konfliktus kialakulásának a veszélye, ami pedig nem érdeke Európának, mert csak a stagnálását vagy visszafejlődését fogja eredményezni, különösen Közép-Európa esetében.
Ezért úgy gondoljuk, hogy a főszereplőknek, az Egyesült Államoknak és Oroszországnak nem kellene elutasítaniuk a béketárgyalások gondolatát. Asztalhoz kell ülni, meg kell próbálni elérni a tűzszünetet és a békét. Ez Európa érdeke
– tette hozzá. Orbán Balázs arról is beszélt, hogy soha nem késő egy racionális, nem katonai megoldást keresni.
Stratégiai szempontból mind Lengyelországnak, mind pedig Magyarországnak egy szuverén Ukrajnára és erős Közép-Európára van szüksége, hogy meg tudja védeni magát Oroszországgal szemben
– vélekedett. Arra a felvetésre, miszerint Ukrajna Európáért is harcol, hiszen reális annak a veszélye, hogy Oroszország más országokat is megtámadhat a jövőben, Orbán Balázs a következőt mondta:
Megértjük, ha valaki Oroszországot fenyegetésként mutatja be. Önök, lengyelek azonban először azt mondják, hogy Oroszország túl gyenge ahhoz, hogy megszállja Ukrajna egész területét, egy pillanattal később pedig azt, hogy Oroszország fenyegetést jelent egész Európára nézve. Ez a két állítás nem lehet egyszerre igaz.
Hozzátette: azért van szükség erős nyugati vezetésre, mert Oroszország akkor támad, amikor úgy érzi, hogy a Nyugat gyenge. A politikus emlékeztetett, hogy Donald Trumpnak igaza volt, amikor azt mondta, hogy amikor az ő elnöksége előtt, Obama alatt Moszkva érezte Amerika gyengeségét, megtámadta a Krímet.
Folyton megjelennek olyan vádak, hogy a stratégiánk része az, hogy meg szeretnénk változtatni a határokat. Ez nem igaz. Tagja vagyunk az EU-nak, a történelem arra tanít bennünket, hogy csak a békés együttműködés visz minket előre, és ha másokkal harcolunk, az számunkra pusztulással végződik. Mind Magyarország, mind Lengyelország számára is nyilvánvaló, hogy össze kell fognunk
– fejtette ki a politikus, amikor a lap a határok megváltoztatásának igényéről kérdezte.
Magyarországnak világos stratégiája van, a Kárpátok közötti régió nagyon fontos számunkra. Ami megtörtént, az megtörtént. Hiszünk a békés együttműködés, az európai integráció és Európa bővítésének eszméjében. Mert rajtuk keresztül, a határok megváltoztatása nélkül össze tudjuk hozni a szomszédos országok összes magyarját, és felelősséget tudunk vállalni értük. A történelemből megtanultuk: ha minden szomszédunk fenyegetésnek tart minket, akkor ők maguk válnak fenyegetéssé a mi számunkra, ami nem tesz jót a magyar nemzeti érdekeknek
– tette hozzá. Orbán Balázs szerint a fontos kérdés az, hogy hogyan reagáljunk a kettős mércére és Brüsszel pénzügyi zsarolására. Mint mondta, Lengyelország – Magyarországhoz hasonlóan – még mindig nem kap uniós forrásokat, és Brüsszel ugyanúgy fenyegeti, mint minket. Aláhúzta: ebben a kérdésben lojálisak vagyunk Lengyelországhoz. Orbán Balázs arról is beszélt, hogy a közelmúltig csak két nemzeti-konzervatív vezető volt, Morawiecki és Orbán, de a helyzet változik, éppen ezért fel kell készülnünk a 2024-es európai parlamenti választásokra is.
A Fidesz fontos szerepet kíván játszani a nemzeti-konzervatív erők összefogásában
– jelentette ki.
Keresni kell a lehetőséget a párbeszédre a legfontosabb jobboldali pártok minden vezetőjével. Leülni és tárgyalni. Nem tudom, ki fog végül egyesülni. Ha azonban megosztottak maradunk, nem leszünk erősek ahhoz, hogy megfelelően képviseljük a szuverenista nézeteket az EU-ban
– tette hozzá.
Rá fogok ijeszteni ellenfeleinkre az unióban: nagyon-nagyon sokáig együtt kell majd élniük velünk. Mert úgy gondoljuk, hogy feladatunk van: meg kell mentenünk Európát. Európát Közép-Európa mentheti meg. Mi, közép-európaiak vagyunk azok, akik tiszteletben tartjuk az EU eredeti értékeit: a családot, a vallást és a szuverenitást
– jelentette ki Orbán Balázs.
Forrás: Mandiner; Fotó: Rzeczpospolita
csakafidesz
2022-11-09 at 09:42
Mi már mentettük meg Európát, 150 évig itt volt a török, nem engedtük tovább. Ők meg invitálják a muszlim hordákat. Nos akkor legyen nekik is ez az örömük, a lányukat majd megerőszakolják, nekik levágják a fejüket, mert a gyaurokkal így kell elbánni. Kapnak kamiont karácsonykor amivel halálra gázolnak mindenkit.
A kisujjunkat se mozdítsuk meg értük!
ViAM
2022-11-09 at 09:27
Magyarország kivételével Európa fulladjon a saját maga által temeltbe, méghozzá gyorsan.
agyambul gyün
2022-11-09 at 05:09
“Ami megtörtént, az megtörtént.”
Oké, ezt kell mondani. De egy percig sem szabad komolyan gondolni!
Trianon visszacsinálása az első számú magyar nemzeti cél (kellene, hogy legyen).
Pár év, és kiderül, hogy a jelenlegi kormány ezen a kötelező úton halad-e.
sorry
2022-11-09 at 03:50
Inkább vigyázni kellene, nehogy maga alá temessen minket Európa, amikor összezuhan. Ezen kellene dolgozni, minél kisebb sérülésekkel ússzuk meg Európa csődjét.
Veletek
2022-11-09 at 02:07
Góliát ellen parittyával ? A realitás: A francia politika lépni fog, Macron nem a levegőbe beszél. Franciaország tervezi, hogy Európa élére áll a németek helyett. Az utóbbiak könnyűnek találtattak. Kezdeményezni fogja Ursula leváltását. Mindenki az amerikai választási eredményeket várja. Leírom magamnak, amit feltettél Bukohill , nagyon találó volt.
csakafidesz
2022-11-08 at 23:42
Kedves Balázs!
Remarque regényének címével: “Nyugaton a helyzet változatlan”. Nos kérem amíg degenerált, agyhalott genderhívők uralkodnak Nyugat Európában addig ez a kontinens kulturálisan, morálisan és most már gazdaságilag is elveszett.
Ezeket nem lehet, és nem is szabad megmenteni! Ezeknek pusztulni kell!
Bukohill
2022-11-08 at 22:40
Segíts magadon, az Isten is megsegít!
Ajrópát? Enmagától? Hogyan?
Ja, már emlékszem:
“Bajban van a messze város,
Gyürkőzni kell a Halállal:
Gyürkőzz, János, rohanj, János.
Királyfiak s nagy leventék,
Ha palástjukat ott-hagyták:
Rohanj, ha rongy is a mentéd.
Mesebeli király-lyánnyal
Hogyha akarsz találkozni:
Hadakozzál a Sárkánnyal.
Csak a mese s csak az átok
Tartott eddig így-úgy is még
S jók e csakok s e csalások.
Így csináltad ezt már régen,
Van egy kis tapasztalásod
Csalatásban és fenében.
De csinálod, mert csinálod,
De csináld, mert erre lettél
S ha már álltad, hát kiállod.
Vagy nem állod s megbénultan
Gunnyasztani fogsz, ha merhetsz,
Öreg bűnödön, a Multon.
Kellesz a nagy arénára
Akkor is, ha életednek
Életed lesz majd az ára.
Ha már egyszer idegenbe
Valamikor ide bujtál,
Rohanj jól kimelegedve.
A király-lyány: mese, János,
De nincs élőbb a mesénél
S mese ellen minden káros.
Bajban van a messze város,
Gyürkőzni kell a Halállal:
Gyürkőzz, János, rohanj, János.”
Sas
2022-11-08 at 21:44
Boros Imrét, pl. mikor teszitek be vezető egyetemi pozícióba? Ezzel kellene foglalkoznod, nem?
Sas
2022-11-08 at 21:42
Szüljed tele kis német, holland, francia, stb gyerekekkel.
Királytigris
2022-11-08 at 21:17
Hiába lesznek 2024-ben EU-s választások. Az újonnan választott vezetőket Szaros Gyurka megint zsebre vágja, és a lényeg nem változik.
Alcapi
2022-11-08 at 20:50
Szerintem mi inkább magunkat mentsük, a magunk boldogulásával, jólétével foglalkozzunk, az legyen a feladat! Európát meg mentsék meg azok, aki anyagilag sokkal jobb helyzetben vannak, és akik a jelenlegi helyzetet, és állapotokat előidézték!
Namond
2022-11-08 at 20:14
Ajjaj. Ennek a O Balázsnak kétszárnyú ajtót kel nyitni, hogy az arca beférjen.
Ez valami hazánkra végzetes sajátságos ön túldimenzionálás?
a huszados meg a többiek
2022-11-08 at 20:08
európa megmentése csak kilencpertizenegy amerikai önmerényletnek nyilvánításával,
az európai intézmények amerikai ügynököktől való megtisztításával és az amerikai megszállók hazatessékelésével kezdődhet.Ha a 2024-es európai parlamenti választások előtt nem tiltják ki az amerikai-soros ngo-kat,ha nem számolják fel
az egyoldalú liberális média túlsúlyát akkor teljesen hiábavaló a legkisebb változásban is ábrándozni!
Girolámo
2022-11-08 at 19:41
Csak egy dolgon tessenek elgondolkodni!
A fél világ médiája adagolja,hogy szegény Ukrajnát agresszolják az oroszok.És Putyinnak vége van,mert egy izé.Különben is vesztésre állnak a hős nyugati világ fegyvereivel szemben.
Miért nem hömpölyög a békepárti tömeg amerikai,európai nagyvárosokban?
Mert arra gondolnak,aki ezt a gatyót teletojta,majd ki is mossa.
A hogyan-hogyanse Kievbe potyant ejtőernyős rezsim legitimitását illetően is akadnak kétejek.
A Nagyúrnál is nagyobb befektetü meg megvette Ukrajna alól a földet.
Mit ad az ördög?
Ügyi.
Játékos
2022-11-08 at 19:30
Balázsunk jót ment az angol Spiked magazinban is
https://www.spiked-online.com/podcast-episode/why-they-hate-hungary/
Emellett ajánlom ezt az oldalt mindenki figyelmébe
di Kaprijó
2022-11-08 at 19:23
A zenekar még játszik, miközben a Titanic már süllyed.
Ezt a hajót már nem lehet megmenteni, barátaim.
Girolámo
2022-11-08 at 19:17
Ukrajna áldozat.A saját hülyeségének az áldozata.
Lengyelország egy hasonló törekvéssel az USA kabátja alól okoskodik.
Az ő hülyeségüket nem tudjuk úgy csökkenteni,hogy kicsit nyalunk nekik.
Tessenek elgondolkodni azon,milyen amerikai,európai és magyar érzelmek ideák megrögzöttségek társulnak Oroszországhoz!
Ennek árnyékában kell szemlélni az ukrán NATO belépési terveket- már szerencsére múltidőben.
Ukrajnát darabokra szaggatják,mert pucér üleppel kiment a vadonba.
bl
2022-11-08 at 19:05
Isten(vallás), család, haza(szuverenitás).
márko
2022-11-08 at 18:43
Orbán Balázs gondolatai egyik részben kimértek, másik részben NYUGATIAN elfogultak
/
ÉS SEMMI SZÜKSÉG Ukrán náci-fasiszta HEGEMÓNIÁRA kelet Európában
. gondolom magyaroknak SEMMI ÉRDEK fölépíteni ( saját költségen ) UKRÁN NACIONALISTA HEGEMÓNIÁT
/
( a mostani nyilatkozatokból ) lengyel és szlovák kormányok NYUGATIAN benyalik és magyarellenesen elfogultak
/
az Európai unió , az BETEG TÁKOLMÁNY ,
MERT CSAK a gyarmatosítók érdekeit TŰZZEL-ÉGŐ VASSAL NYOMJA
( német + francia + holland + osztrák + belga + … )
. ÉS az USA HEGEMÓNIÁNAK nagyon hasznos eszköze Európát GYARMAT SZINTEN nyergelni
/
NORMALITÁS KELL + JÓZAN ÉSZ kell ,
ÉS NEM ukrán hegemónia nyakunkba mi pénzünkön
Rolo
2022-11-08 at 18:27
t2022-11-08 at 18:13
Na még egy macskajancsi🤡🤡🤡😁
vidar
2022-11-08 at 17:52
Elég lesz, ha magunkat megmentjük. Ez legyen továbbra is az első cél.