A felelősség legelőször is azt követeli, hogy kiszabadítsák a politikai korrektségből mindent mindennel összemosó emberjogi szómágia béklyóiból a keresztényüldözés tényét – jelentette ki Orbán Viktor csütörtökön Budapesten a keresztényüldözésről tartott nemzetközi konferencián. A miniszterelnök felidézte, hazánk más, nagyobb befolyású európai államokat megelőzve vállalta fel a közel-keleti keresztények megsegítését, ráadásul oly módon, hogy a hagyományos humanitárius csatornák helyett egyenesen az egyházakhoz juttatta el a felajánlott forrásokat. A kormányfő arról is beszélt, hogy a világnak meg kell értenie, hogy a keresztényüldözés globális folyamat, a közel-keleti vagy afrikai kegyetlenkedések és tragédiák túlmutatnak önmagukon, és a folyamatok előbb-utóbb Európát, az európai életformát is veszélyeztetni fogják.
Orbán Viktor felszólalásában elöljáróban arról beszélt, az európai keresztényüldözés szellemi természetű, kifinomult, rafinált módszerekkel dolgozik, sokszor igazságtalan és diszkriminatív, de elviselhető. Össze sem mérhető azzal a brutális, fizikai keresztényüldözéssel, amelyet a Közel-Kelet keresztényei elszenvednek, ezért elsősorban az utóbbiról szeretne beszélni.
A keresztényüldözés tény
A miniszterelnök kifejtette, a magyaroknak a történelmük során sokat kellett harcolniuk azért, hogy keresztények és magyarok maradhassanak, előbb a keresztény Európát védve, legutóbb a kommunizmus elnyomása idején. Hozzátette, mivel a keresztények egy közös test tagjai, egy sokszínű, nagy közösség polgárai, ezért napjainkban is ostromlott közösségként élik meg saját vallásosságukat. Ebben a légkörben a felelősség legelőször is azt követeli, hogy nevén nevezzék ezeket a veszélyeket,
és kiszabadítsák a politikai korrektségből mindent mindennel összemosó emberjogi szómágia béklyóiból a keresztényüldözés tényét.
Hozzátette, tény ugyanis, hogy a kereszténység a világ legüldözöttebb vallása, tény, hogy a vallása miatt elnyomott öt emberből négy keresztény, és tény, hogy csak 2015-ben minden ötödik percben meggyilkoltak egy keresztényt. Szomorú ténynek nevezte azt is, hogy mindezekről európai híradások alig születtek, és hogy nagyítóval kell keresni a szörnyűségeket elítélő politikai nyilatkozatokat. Orbán Viktor hangsúlyozta, a világnak meg kell értenie, hogy a keresztényüldözés globális folyamat, a közel-keleti vagy afrikai kegyetlenkedések és tragédiák túlmutatnak önmagukon, és a folyamatok előbb-utóbb Európát, az európai életformát is veszélyeztetni fogják.
Európa közömbös némasága
Orbán Viktor véleménye szerint napjainkban a keresztény gyökereit megtagadó Európa közömbös némasága a legfenyegetőbb veszély, mivel bármilyen hihetetlen ma, de a jövőben Európával is megtörténhet az, ami most a Közel-Keleten. Véleménye szerint az Unió bevándorláspolitikája lehetővé tette a szélsőségesek beáramlását, valamint olyan multikulturális tömeget akarnak létrehozni, amely néhány tíz éven belül végleg megváltoztatja Európa arcát.
A segítés új útjain
A miniszterelnök arról is beszélt, hazánk területe, népessége, hadereje nem olyan jelentős, Magyarország tudja hol a helye a világ népei között. Hazánk egy európai középállam, mégis más, nagyobb hatalmú és befolyású államok helyett felvállalta a kezdeményező szerepet. Orbán Viktor hozzáette, sok jó szándékú keresztény politikust ismert meg Európában, akik azonban nem rendelkeznek kellő politikai erővel, határozottsággal. Hazánk amellett, hogy fölvállalta a közel-keleti keresztények megsegítését, a segítség módjában más utat választott, hiszen közvetlenül az egyházakhoz juttatja a forrásokat, nem használva az eddig megszokott humanitárius csatornákat. Pontosan a fordítottját teszi az uniós szándékoknak, hiszen a helyszínre viszi a segítséget, ebben látja a nagyobb garanciát, hogy a források a legjobb helyre kerülnek.
Hogy hazaköltözhessenek…
Orbán Viktor felidézte, 2016-ban hozták létre a keresztényüldözés elleni államtitkárságot, amely az ENSZ, az Európai Parlament és a Hágai Emberjogi Bíróság mellett kapcsolatot tart az üldözött keresztényekkel, egyházakkal is. A kormány szándéka, hogy a legfontosabb dologban segítsen, a keresztények otthonaikba való visszaköltözésben. A Hungary Helps program házak, templomok és közösségi házak renoválásában vállal szerepet, emellett elindult egy speciális ösztöndíj-program is egyetemi hallgatók számára. Magyarország abban bízik, hogy a hazánkban tanulók később közösségük megtartó erejévé vállnak. Hozzátette, egy magyar alapítású egyetem létrehozásáról is tárgyalások kezdődtek. Elmondta, összességében 580 millió forintos támogatást nyújtott hazánk.
Európa politikusai is hallathatnák hangjukat
Orbán Viktor beszédét azzal zárta, hogy ezzel a segítségnyújtással küldetést is teljesít hazánk, hiszen Magyarország alkotmányában is elismerte a kereszténység nemzetmegtartó erejét, amelyet a többi nemzetre is érvényesnek tart. Arra kérte Európa meghatározó politikusait, hogy tegyék félre a politikai korrektséget és óvatosságot, és tegyenek meg mindent a keresztények megsegítéséért.
Fotó: MTI
Facebook
Twitter
YouTube
RSS