
Az orosz erők két irányított légibombával mértek csapást pénteken a kelet-ukrajnai Harkiv megyében lévő Kupjanszk város térségére, a támadás következtében két helyi lakos meghalt, négy megsérült, köztük egy hároméves gyerek – közölte Oleh Szinyehubov megyei kormányzó a Facebookon.
Az ellenség ismét két irányított légibombával csapott le a kupjanszki járásban lévő Kivsarivka falura. Egy lakóépület megsérült, két ember meghalt, egy idős férfi és egy nő. Rajtuk kívül három nő és egy 3 éves kisfiú szenvedett sérüléseket
– írta a kormányzó. Hozzátette, hogy a mentést végzők jelenleg is dolgoznak a helyszínen. Az ukrán vezérkar esti helyzetjelentésében arról tájékoztatott, hogy az ukrán erők az elmúlt napban 15 ellenséges támadást vertek vissza, megsemmisítettek két orosz lőszerraktárt és két elektronikus hadviselési állomást. Pénteken az orosz erők 62 légi- és 15 rakétacsapást indítottak, és mintegy húsz támadást intéztek rakéta-sorozatvetőkkel az ukrán csapatok és települések állásai ellen.
Az orosz csapatok továbbra is Luhanszk és Donyeck megyék teljes megszállására törekednek, erre összpontosítják fő erőfeszítéseiket. A nap folyamán 15 támadást indítottak a térségben, de az ukrán csapatok mindegyiket visszaverték
– írta a kijevi katonai vezetés. Az ukrán vezérkar legfrissebb, pénteki összesítése szerint az orosz hadsereg ukrajnai embervesztesége mintegy 540-nel, 208 910-re nőtt. A csütörtöki napon az ukrán erők megsemmisítettek egyebek mellett 15 orosz harckocsit és 27 tüzérségi rendszert.
Forrás: MTI; Fotó: MTI/EPA/Ukrán déli hadműveleti parancsnokság
DörrögZuldán
2023-06-03 at 21:30
Vajon mi is lehetett abban a kecóban, amit irányított légibombával elimináltak? Megtudni nem fogjuk, max. az a kérdés, hogy egy menetrendszerű lengyel gép Moldovából mennyi személyt szállít majd amcsi katonai kórházi kezelésre?
sanya
2023-06-03 at 16:47
Nagyon gyenge légibombák voltak, csak két áldozat? egy falut támadtak?legközelebb bakterház lesz a célpont?
márko
2023-06-03 at 08:30
sablonos hírek gyártása és technológiája látható, ebben a cikkben is
. a gonosz oroszok ” az oroszok mindig csak a lakosságot lövik ,
. az ukránok mindig az orosz civileket kímélik
. az áldozatok mindig : nők , gyerekek és idősek , kiskorú gyerekek
. az “orosz irányított bombák mindég eltévednek” — minőségük az pocsék
. az ukrának mindig minden drónt lelőnek ( akkor hogyan van találat ???
ÉS
. az ukránok azok angyalok ( ukránok ásták ki a Fekete tengert ,
a Dunát meg kiásták a Fekete Hegyig- Schwartzwalld
mark
2023-06-03 at 06:57
már a csecsenek offenzívát indítottak Marinka közelében
Vízöntő
2023-06-03 at 06:50
Az orosz veszteségek … Ja, ezek az ukrán titkosszolgálat “látó”emberének az adatai … Lapozzunk!
aladin
2023-06-03 at 06:12
Ezt már megszoktuk a hazug ukránoktól, hogy mindent visszavertek, de akkor honnan vannak a halottak, sebesültek.
Téves ukrán infók
2023-06-03 at 01:46
Nem tévesztették el az ukránok a számok felolvasásánál a lapot? Itt a saját veszteségeiket összekeverték az oroszokéval….
Kakukk
2023-06-02 at 22:42
Fake. Kajára se telik az oroszoknak, hát még rakétára.