Pesti Srácok

Az elsők között vittek sürgősségi segélyt Herszonba a magyar ökumenikusok

null

Harminc tonna élelmiszert és higiéniai eszközt szállított a háború sújtotta Herszonba és Odesszába az Ökumenikus Segélyszervezet. Szatmári Barnabás, a szervezet kijevi képviselője az M1 Híradójában elmondta, Herszonban nincsen áram, sem ivóvíz, sem pedig elegendő élelmiszer, a lakosság így teljes mértékben a humanitárius segítségekre van utalva.

Az elsők között szállított harminc tonnányi segélyárut a szolgáltatások szinte teljes hiányától szenvedő Herszonba az Ökumenikus Segélyszervezet. A folyamatos orosz tüzérségi- és rakéta-támadásoknak kitett herszoni lakosság túlnyomó része csak a humanitárius segélyekből jut élelmiszerhez. Az Ökumenikus Segélyszervezet ezért mind a városban, mind a környező településeken megkezdte a segítségnyújtást.

– nyilatkozta az M1 Híradójának az Ökumenikus Segélyszervezet kijevi képviseletének vezetője. Szatmári Barnabás kiemelte: eddig összesen harminc tonna, azaz két kamionnyi azonnali segélynyújtásra alkalmas élelmiszercsomagot és higiéniás eszközöket juttattak el Herszonba és Odesszába. A háború első napjai óta pedig már több mint 1300 tonna élelmiszert juttattak el közel 200 ezer emberhez.

PestiSracok facebook image

– hangsúlyozta, majd jelezte azt is, hogy az ukrajnai segítségnyújtáshoz a segelyszervezet.hu oldalon keresztül Magyarországról is hozzá lehet járulni. Az alábbi videóban az Ökumenikus Segélyszervezet olyan személyes történeteket gyűjtött össze, amelyek jól szemléltetik, milyen nehézségekkel néznek szembe a belső menekültek, és hogy miért a többcélú készpénzes támogatás a segítségnyújtás egyik leghatékonyabb módja.

Forrás: MTI; Fotó: MTI/EPA/Roman Pilipej

Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.