Pesti Srácok

Az ukránok is használnak taposóaknát, ami szedi civil áldozatait

Az ukránok is használnak taposóaknát, ami szedi civil áldozatait

A jogvédők szerint az ukrán hadsereg több ezer, rakétával kilőtt taposóaknát, vagyis gyalogsági aknát használt a keleti Izjum városában és környékén, amikor az oroszok megszállták a területet. A Reuters arról ír, hogy a Human Rights Watch nevű jogvédő szervezet felszólította Ukrajnát, hogy vizsgálja ki a vádakat.

A Human Rights Watch közleményében megjegyezte, hogy korábban ugyanezzel vádolta az orosz erőket is. Úgy tűnik azonban, hogy az ukrán erők is komoly mennyiségű taposóaknát szórtak szét Izjum környékén, ami továbbra is civil áldozatokat követel.

– tették hozzá.

PestiSracok facebook image

A Human Rights Watch szerint ezek az eszközök nem tudnak különbséget tenni a civilek és a harcosok között, így sértik a nemzetközi humanitárius jogot. Emlékeztettek: Ukrajna korábban aláírta a vonatkozó 1997. évi egyezményt, míg Oroszország nem.

A New York-i székhelyű jogvédő szeptember 19. és október 9. között végeztek kutatást az ukrajnai Izjumban és környékén. Több, mint 100 emberrel készítettek interjút: szemtanúkkal, áldozatokkal, orvosokkal.

Forrás: Mandiner, fotó: MTI

Ajánljuk még

A patriotizmus maga a lázadás - Lajkó Fanni és Szűcs Gábor a Polbeatben

‎Polbeat 2024 december 16.
A mai világ arról szól, hogy egyáltalán ne legyenek nemzetek, ebben pedig a patriotizmus eszméje maga a lázadás. Nemigen maradt olyan uniós tagállam, ahol annyira hazaszeretők az emberek, mint mi, magyarok. Szerencsések vagyunk, hiszen Nyugat-Európában már kevert a társadalom, s lényegében nincs az embereknek nemzettudata - mondta a Polbeat című műsorunkban Lajkó Fanni, jogász az Alapjogokért Központ elemzője, aki másik vendégünkhöz, Szűcs Gábor jogász-elemzőhöz hasonlóan a Nemzeti Ellenállás Mozgalom alapító tagja. Szűcs Gábor ugyanerről így fogalmazott: nem elég önmagában, ha politikusok állnak ki egy ügy mellett, "nekünk is meg kell mutatni, hogy mi a fontos, mert a mi életünkről van szó". Huth Gergely kérdéseire elhangzott az is: Magyar Péter csak epizódszereplő lehet, előbb-utóbb el fog bukni és ezt ő is érzi.

Éles lőszerek és beütött, csuklyás alakok a tévészékház ostrománál – Császár Attila volt a Polbeat vendége

‎Polbeat 2023 március 11.
Hiába híresztelték az ellenkezőjét, azaz, hogy a 2006. szeptember 18-i tévéostrom idején a Hír TV és a mögötte állók szándékosan irányították a tömegeket, valójában mi oda mentünk, ahol a drámai események zajlottak, még a közvetlen feletteseinkkel sem volt idő egyeztetni róla. Gyűjtöttük az információkat az utca történéseiről, megvolt a technikánk, hogy ország-világ élőben követhesse azokat, tehát (sajnos egyedüliként a magyar médiában) a munkánkat végeztük – mondta a Polbeatben a Nézőpont Intézet Jótollú Magyar Újságíró-díjával frissen kitüntetett Császár Attila, aki az MTVA-nál, a Hír TV-nél és az Echo TV-nél végzett bő három évtizedes riporteri, szerkesztő-műsorvezetői munkájával érdemelte ki a kuratórium elismerését. Huth Gergely a műsorban lejátszotta azt az először a PestiSrácok.hu-n bemutatott, drámai belső rádiófelvételt, amelyen a lángoló tévészékházban minden bizonnyal szándékosan magukra hagyott rendőrök kiabálnak kétségbeesetten. Császár Attila válaszul kifejtette sok év oknyomozó riporteri munkája révén megalkotott teóriáját Gyurcsányék akkori, ördögi tervéről. Stefka István pedig a közös médiaháborús élményeket elevenítette fel "Csaszival", hiszen mindketten megtapasztalták, hogy milyen a sajtószabadság "balliberális" módra, amikor 1994-ben a visszatérő MSZP–SZDSZ-hatalom úgy rúgatta ki őket azonnali hatállyal a Magyar Televízióból, hogy még a hivatalos vezetőváltást sem várták ki.