Pesti Srácok

Ukrán rakéta- és dróntámadás érte a Krími hidat (Videó)

Ukrán rakéta- és dróntámadás érte a Krími hidat (Videó)

Az ukrán erők szombaton rakéta- és dróntámadások sorozatában célba vették a krími hidat és számos más, meg nem nevezett célpontot a Krím-félszigeten, de nem voltak se áldozatok, se károk – közölte az orosz védelmi minisztérium. Az orosz külügyminisztérium megtorlást ígért a Krími híd ellen elkövetett, általuk "terrortámadásnak" nevezett támadásért.

Az orosz védelmi minisztérium szerint Ukrajna sikertelenül próbálta meg Sz–200-as rakétákkal megtámadni a Kercsi-szoroson átívelő hidat, ami miatt ideiglenesen le kellett zárni a forgalom elől. Egy újabb támadás után szombat délután ismét lezárták a hidat. A 18 kilométer hosszú hidat, amely az Oroszországhoz csatolt Krím-félszigetet köti össze Oroszországgal, az ukrán erők többször támadták azóta, hogy Moszkva 2022. február 24-én teljes körű inváziót indított Ukrajna ellen.

PestiSracok facebook image

– közölte a védelmi minisztérium. A Telegram üzenetküldő alkalmazáson korábban közzétett nyilatkozatában Szergej Akszjonov, a Krím orosz beiktatású kormányzója azt mondta, hogy két rakétát lőttek le a légvédelmi rendszerek a híd közelében. Azt is mondta, hogy a híd sértetlen. Akszjonov később egy harmadik sikertelen rakétatámadásról számolt be a híd ellen.

– írta a Telegramban. Az orosz közösségi médiában szombaton terjedő felvételeken úgy tűnt, hogy a híd füstbe borult. Ukrajna szinte soha nem vállalja nyilvánosan a felelősséget az ilyen támadásokért, azonban Kijev korábban kijelentette, hogy Oroszország katonai infrastruktúrájának megsemmisítése kulcsfontosságú az ukrán ellentámadáshoz. Marija Zaharova, az orosz külügyminisztérium szóvivője elítélte a híd elleni újabb támadásokat, mondván, hogy azok veszélyt jelentenek ártatlan emberek életére és a polgári infrastruktúrára.

– írta a Telegramon.

Forrás: Reuters; Fotó: Twitter

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!