Pesti Srácok

Gyorsabb uniós csatlakozást ígérnek az ukránoknak, ha segítenek megbuktatni a konzervatív lengyel kormányt

Gyorsabb uniós csatlakozást ígérnek az ukránoknak, ha segítenek megbuktatni a konzervatív lengyel kormányt

„Brüsszelben nem hivatalos hírek szerint Németország és Franciaország gyors uniós belépést ígért Ukrajnának, ha Kijev segít megbuktatni a regnáló lengyel kormányt” – közölte az X-oldalán a lengyel közszolgálati televízió, a TVP brüsszeli tudósítója, Dominika Cosic.

A tudósító szerint az EU nem bővíthető a szerződések módosítása nélkül, és éppen Lengyelország akadályozza ezeket a változtatásokat – szúrta ki ezt a döbbenetes állítást a Világgazdaság. A lap tájékoztatott róla, hogy az Új Baloldal pártszövetség társelnöke, Robert Biedron álhírnek nevezte az információt, szerinte az kizárólag a PiS politikusainak fejében létezik.

https://twitter.com/dominikacosic/status/1706286112208011607?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1706286112208011607%7Ctwgr%5E7a836d6dece65cfaa51a72e70f621464f960a3f7%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fmandiner.hu%2Fkulfold%2F2023%2F09%2Fhoppa-nemetorszag-es-franciaorszag-gyors-unios-belepest-igert-ukrajnanak-ha-segitenek-nekik-megbuktatni-a-jelenlegi-lengyel-kormanyt

Forrás: Világgazdaság

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.