Pesti Srácok

Az ukránok szerint hadihajót, az oroszok szerint lőszerraktárat semmisítettek meg a Krímen (Videó)

Az ukránok szerint hadihajót, az oroszok szerint lőszerraktárat semmisítettek meg a Krímen (Videó)

Az ukrán légierő bejelentése szerint harci gépeiknek sikerült megsemmisíteniük a Feodoszija kikötőjében állomásozó Novocserkasz hadihajót. A hírt az orosz hivatalos források még nem igazolták, a Moszkva-barát csatornákon azonban inkább egy lőszerraktár megsemmisítését emlegetik.

Több Telegram-csatornán is elterjedtek a felvételek arról a hatalmas robbanásról, ami az éjjel rázta meg a Krím-félszigetet. Az ukrán légierő bejelentése szerint egy rajtaütés során a Novocserkasz elnevezésű orosz hadihajót semmisítették meg. Az orosz források azonban egy lőszerraktár megsemmisítését valószínűsítik, a hivatalos források pedig hallgatnak. Ahogyan az alábbi videón is látszik, a hatalmas erejű robbanás Feodoszija belvárosát is megremegtette, ez az erősség pedig valószínűvé teszi, hogy a támadásban valóban egy lőszerraktár semmisülhetett meg.

Azonban az sem kizárt, hogy a Novocserkasz kilövéséről szóló hírek is igazak. Az utóbbi hetekben az ukrán erők több sikeres dróntámadást is végrehajtottak a fekete-tengeri flotta ellen. Szergej Akszjonov, a Krím kormányzója nyilatkozatában mindössze annyit közölt, hogy az ukránok eltalálták a feodoszijai kikötőt, a hatóságok pedig a helyszínen vannak. A pontos célpontról azonban semmilyen tájékoztatást nem adott.

PestiSracok facebook image

Forrás: Telegram; Fotó: MTI/EPA (illusztráció)

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!