Pesti Srácok

Palkovics: Magyarország a világ élvonalába tartozik a high-tech gyártásban

Palkovics: Magyarország a világ élvonalába tartozik a high-tech gyártásban

Két nemzetközi innovációs rangsor szeptember végén megjelent idei kiadása a világ és Európa legjobbjai között értékeli a magyar teljesítményt a high-tech gyártásban és kivitelben. A 2022-es Globális Innovációs Index szerint Magyarország tavalyhoz képest három helyet javítva az ötödik a csúcstechnológiás termékek előállításában – emelte ki Palkovics László technológiai és ipari miniszter, akit a tárca az MTI-hez vasárnap eljuttatott közleményében idézett.

Azt írták: a Szellemi Tulajdon Világszervezete (WIPO) évente teszi közzé az idén 132 gazdaság innovációs teljesítményét összemérő Globális Innovációs Indexet. Az összesített nemzetközi rangsorban 34. Magyarország a hét vizsgált tématerület közül a tudományos és technológiai eredményekben áll a legmagasabb, 23. helyen. A high-tech gyártás összes termeléshez viszonyított részaránya ötödik helyezést ér a világméretű összevetésben. Magyarország top 10-es a többi között a termelés és kivitel komplexitását, a csúcstechnológiás exporthányadot értékelő kategóriákban is – közölték. A Technológiai és Ipari Minisztérium tájékoztatása szerint szintén a közelmúltban jelent meg az Európai Bizottság gondozásában készülő Európai Innovációs Eredménytábla 2022-es kiadása. Az idei összegzés már "a feltörekvő innovátorok" csoportjának élére rangsorolja Magyarországot. Erősségei közül a high-tech termékek kivitele éri a legelőkelőbb helyezést, Svájc és Szlovákia után a harmadikat. Az üzleti kutatás-fejlesztés állami támogatásában Magyarország a hetedik az uniós tagállamok közül.

Palkovics László a közlemény szerint kifejtette: a magyar kormány a gazdaság fenntartható növekedéséért, javuló versenyképességéért az elmúlt években iparpolitikai, technológiai fordulatba kezdett. Amellett kötelezte el magát, hogy a tudásalapú, jövőorientált szektorokban erősíti az ipari teljesítményt, lehetőség szerint minél több hazai hozzáadott értékkel – tette hozzá. A miniszter azt mondta: a Technológiai és Ipari Minisztérium víziója szerint 2030-ra Magyarország az akkumulátorok gyártásában Németország mellett, az autonóm járművek fejlesztésében pedig egyedül európai központtá válik. Széles körű szakmai összefogásokkal keresik a kitörési pontokat például az 5G, a mesterséges intelligenciánál, a dróntechnológiában és a hidrogéngazdaságban. Azon dolgoznak, hogy egyre több magyar ötlet hasznosuljon a legfejlettebb technológiákat alkalmazó, exportképes termékekben és szolgáltatásokban, a jelek szerint sikerrel – közölte Palkovics László.

Forrás: MTI; Fotó: szerencsihirek.hu

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Jobba Gabi színésznő tragikus élete és öngyilkossága – Kik „vették el tőle a levegőt”?

Magyar ugar 2021 január 9.
Jobba Gabi hatalmas csillaga volt a Kádár-rendszernek, Aczél egyik kedvenc írója, Gyurkó László is támogatta, valamint az az Erdős Péter, akinek az egyik kedvese volt. Mégis öngyilkos lett, tragikusan fiatalon, mindössze harminchat évesen. „Nincs több erőm ezzel a lelki nyomorúsággal élni és nem akarok tovább senkinek a terhére lenni” – írta utolsó levelében, míg Gyurkó arra célzott, valakik tönkretették, elvették tőle a levegőt. Mi történhetett? Tóth Eszter Zsófia történész tragikus életének és halálának járt utána.

Jól ismert figura az alvilágban a választási irodánál parádézó egyik nehézfiú

Magyar ugar 2016 február 24.
A Nemzeti Választási Irodánál kedden balhézó és a szocialista Nyakó István népszavazási kezdeményezését megakadályozó nehézfiúk közül egyikük, Krakovszky Tibor kiváló kapcsolatokat ápolt a hírhedt Koszi-klán bűnbandával – értesült a PestiSrácok.hu. „Tibike” információink szerint korábban a diósdi kettős gyilkosságban is érintett banda egyik tagja mellett testőri feladatokat látott el, ráadásul - a közösségi portálon korábban még megtalálható - egyik fotóján együtt is pózolt a bűnszervezet tagjával.