“Példátlan botrány és nyílt sebként izzó erkölcsi bűn, hogy míg a 2006-os – közvetve halálos áldozatokat is követelő – karhatalmista terrort elrendelő Gyurcsány Ferenc háborítatlanul éli életét a zabrált Apró-villában, ahol a hatalom újbóli megragadására és Magyarország idegen érdekeknek történő alávetésére sző gyalázatos terveket, addig tisztességes hazafiakat, példás családapákat börtönbe hurcolnak a nemzetrontó Gyurcsány rendszer ellen – önkényesen terrorcselekménynek minősített – állítólagosan elkövetett, ellenállási akciók miatt, kényszervallatással szóra bírt emberek vallomásai és koholt bizonyítékok alapján” – írja a Kúria ítéletére reagálva a Budaházy Bizottság az Igazságtételért.
Ahogy arról beszámoltunk, csütörtökön a Hunnia-ügy, más néven Budaházy-ügy utolsó három terheltjének ítélete is jogerőre emelkedett. A Kúria a korábbi ítéletet nagyobb részt helyben hagyta, mindössze annyit enyhített, hogy a kiszabott büntetést, mely dr. Szücsi Frigyes és Tián Csaba esetében 5-5 év, Piller Gergely esetében pedig 2 év, nem fegyházban, hanem börtönben kell letölteniük, illetve 5-ről 4-re csökkentette a házi őrizetben történt napok beszámítását egy börtönnapba.
Dr. Szücsi Frigyes az utolsó szó jogán úgy fogalmazott:
Halottak napja van. Jelképes időpont az igazságszolgáltatás halálára, ha innen ártatlanul, bilincsben visznek el fegyházba.
Ez alig több mint egy órával később bekövetkezett. Az ítélet kihirdetését követően mindhármukat letartóztatták és elszállították büntetés végrehajtási intézetbe. Családtagok, valamint a Nemzeti Jogvédő Szolgálat és a Budaházy Bizottság az Igazságtételért tagjai az Igazságügyi Minisztériumhoz vonultak, ahol Répássy Róbert fogadta őket. Az igazságügyért felelős államtitkár azt mondta, ahhoz, hogy a kegyelmi kérvényeket továbbítani tudják a köztársasági elnöknek, legalább a most kihirdetett jogerős ítéletek rendelkező részére szükségük van.
Rajtunk nem fog múlni, hogy minél hamarabb megkapja a köztársasági elnök ezeket az iratokat
-fogalmazott Répássy Róbert.
A történtek után közleményt adott ki a Budaházy Bizottság az Igazságtételért. A közlemény emlékeztet, hogy az ítélet szerint, levonva a korábban kényszerintézkedés alatt eltöltött időt, dr. Szücsi Frigyesnek és Tián Csabának több mint három-három, Piller Gergelynek fél évet kell még – fegyház helyett ugyan enyhébb fokozatú börtönben, de – rács mögött tölteni a gyurcsányi koncepció alapján indult és több mint 14 éve húzódó, törvénysértésekkel, súlyos és feloldatlan ellentmondásokkal, kételyekkel terhelt eljárás nyomán.
Emlékeztetnek, hogy a gyurcsányi önkényuralmi időszak meghurcoltjainak kegyelmi mentesítése ügyében széles körű társadalmi egyetértés alakult ki, amely ahhoz vezetett, hogy Budaházy György és 12 társa már államfői kegyelemben részesült a köztársasági elnök bátor, igazságos és irgalmas kegyelmi döntéseivel. Sajnos ezek döntések nem minden vádlottra terjedtek ki.
Példátlan botrány és nyílt sebként izzó erkölcsi bűn, hogy míg a 2006-os – közvetve halálos áldozatokat is követelő – karhatalmista terrort elrendelő Gyurcsány Ferenc háborítatlanul éli életét a zabrált Apró-villában, ahol a hatalom újbóli megragadására és Magyarország idegen érdekeknek történő alávetésére sző gyalázatos terveket, addig tisztességes hazafiakat, példás családapákat börtönbe hurcolnak a nemzetrontó Gyurcsány rendszer ellen – önkényesen terrorcselekménynek minősített – állítólagosan elkövetett, ellenállási akciók miatt, kényszervallatással szóra bírt emberek vallomásai és koholt bizonyítékok alapján. Dr. Szücsi Frigyest két, Tián Csabát négy kiskorú gyermek és aggódó feleségeik hiába várják haza
– fogalmaz a BBI.
A közlemény felidézi, hogy az elmúlt napokban több mint 150 közszereplő állt ki a hármak mellett és kérte a köztársasági elnököt nyílt levélben, hogy nekik is adjon kegyelmet. Ezen kívül egyébként külön levélben fordultak Novák Katalinhoz az 1956-os szabadságharcosok, valamint a 2006-os állami terror jogsértettjei. Azt kérték a döntéshozóktól, hogy a döntéshozóktól a Hunnia ügyben meghurcoltak mielőbbi teljes kegyelemben részesüljenek.
Ez a teljes körű kegyelem azért fontos, azért külön kiemelendő, mivel az első hét terhelt az eljárási kegyelemmel még a teljes büntetőeljárás alól úgy szabadult, mintha az soha nem is lett volna, Budaházy György és négy társa végrehajtási kegyelmet kapott, ami azt jelenti, hogy csak leülniük nem kell a kiszabott börtönéveket, a többi joghátrány megmaradt. Dr. Szücsi Frigyes esetében, ha nem lesz teljes mentesítés, az nagyon súlyos helyzetet jelent a jövőre nézve. Nem csak ő személyesen, hanem a magyar nemzet is veszít egy kiváló, elkötelezett, nemzetközi szinten elismert régész kutatót, aki életét a magyarság eredetének kutatására tette fel. Büntetett előélettel ugyanis állami szférában – és minden múzeum oda tartozik – dr. Szücsi Frigyes nem dolgozhat majd.
A Budaházy Bizottság közleménye azzal zárul, hogy mivel a jogerős ítélettel a 15 éve húzódó koncepciós per balul elsült igazságszolgáltatási szakasza lezárult, immár minden akadály elhárult a kegyelmi megoldás elől, amelyre irányuló kérelmeiket a meghurcoltak korábban már benyújtották, kérve a büntetéseik végrehajtásának elhalasztását és félbeszakítását.
Most már csak dr. Novák Katalin köztársasági elnök belátó irgalmán múlik, hogy mikor egyesülhetnek újra a szétszakított, szenvedő magyar családok, és mikor kaphatják vissza édesapáikat a most tőlük megfosztott feleségek és gyermekek
–fogalmaz a közlemény.
Az ügy előzményeiről ITT írtunk, az ítélethirdetésről pedig EBBEN A CIKKÜNKBEN tudósítottunk.
Vezető kép: Skrabski Fruzsina Facabook
Facebook
Twitter
YouTube
RSS