SUSÁNSZKY MÁTYÁS PÁL – PESTI MESE/ Nullahategy
A lakosság igenis részt vehet a Városliget megújításában. Mi sem példázza ezt jobban, mint az a pályázatfolyam, amelynek keretében első alkalommal a Liget padjait lehetett kifesteni, mindezt egyéni kreativitással, üzenettel ötvözve. A most vasárnap lezárult második pályázat pedig két falfelület bocsát a nagyérdemű rendelkezésére, hasonló célzattal. Egy tökéletesen funkció nélküli betonhalmazt az Olof Palme ház mögött, és egy amúgy frissen, bár csak egy színnel kifestett nyilvános illemhelyet.
Ahogyan Baán László is fogalmaz, „Budapest, ez a kétezer éves múltra visszatekintő város, amely immár több mint száz éve Európa egyik legsokrétűbb metropolisza, a Liget Budapest projekttel egy rendkívül nagyszabású és izgalmas kihívás elé néz.” Ezeknek az izgalmaknak a lakosság is részévé válhat, ha bekapcsolódik a facebook-on elérhető MiLigetünk közösségi oldal pályázataiba. A most lezárult SzínesLiget pályázat célja „vizuálisan izgalmasan és kreatívan bemutatni a kultúra és a zöld találkozását.” A pályázat első helyezettje 125.000 Forint készpénzt és 25.000 Forint értékű utalványcsomagot kap, amely a Liget szabadidős szórakoztató helyszínein – például az Állatkertben – váltható be.
Fölmerülhet a kérdés, hogy a pályázat eredményeként újrafestett felületek vajon nem esnek -e áldozatul a Városliget végleges rekonstrukciójának? Mert akkor mégis mi a célja ennek a pályázatnak? A Városligetet jelenleg is látogató lakosság elsősorban nem bevonódni szeretne egy amúgy teljesen haszontalan, de minden bizonnyal valóban izgalmakkal teli kezdeményezésbe, hanem tudni szeretné, lesz e futópálya, olyan, mint a Margit szigeten, lesz e több nyilvános illemhely, normális közvilágítás, működő közkút, használható sportpálya, közösségi tér. Meghogy egyáltalán hogy fog ez az egész kinézni. És egyáltalán tudni szeretne valamit. Konkrétan.
A Városliget megújulását reprezentáló Liget Budapest Installációt játékosan elrejtették a Liget területén, de azoknak, akik nem kívánnak a felfedezés örömeiben részt venni, elárulhatjuk, hogy a Holnemvolt parkban megtekinthető, természetesen, ha kifizetjük a belépődíjat. Nem sok derül ki belőle. Az új WC-kifestő pályázat ellenben kitűnő alkalom lehet arra, hogy a megfogalmazott kritikákat, fölmerülő kérdéseket a kor toalett falára rója a lakosság vállalkozó kedvű, és művészi hajlamokkal is megáldott része.
Facebook
Twitter
YouTube
RSS