Ez egy röhej, hogy ilyet meg lehet tenni Magyarországon, ahol igazi demokrácia van – mondta lapunknak Szalay Zoltán, a Magyar Politikai Foglyok Szövetségének (Pofosz) budapesti elnöke arról, hogy Kiss László, Óbuda előzetes letartóztatásban lévő polgármestere a III. kerületi önkormányzat alakuló ülésén felolvasott levelében politikai fogolyként hivatkozott saját magára.
Mint ismert, a megalapozott gyanú szerint Kiss László még a 2019-es polgármesterré választása után megállapodott egy ismerősével, hogy az érdekeltségébe tartozó cégek rendszeresen megbízásokat kapnak majd az önkormányzattól, amiért cserébe neki és további – az önkormányzatnál dolgozó – hivatalos és nem hivatalos személyeknek pénzt kell visszafizetni. Hogy a vesztegetési pénz eredetét és felhasználási céljait leplezzék, az önkormányzat fiktív, túlárazott szerződéseket kötött több, erre a célra létrehozott céggel.
A munkát nem a szerződő cégek, hanem más társaságok teljesítették, a szerződésben vállalt árnál olcsóbban.
A Pofosz budapesti elnöke hangsúlyozta: bár még nincs bírósági ítélet, de Kiss László esetében semmiképpen sem lehet arról beszélni, hogy az őrizetbe vett polgármester politikai fogoly lenne.
Engem 17 évesen vittek el 1960-ban, de ez az ’56-os szervezkedés miatt történt, mi tényleg politikai foglyok voltunk. Nem találok szavakat, hogy egy korrupcióval megvádolt személy ilyet állít! Nem véletlen a vád, és ma a rendőrségen, az ügyészségen és a bíróságokon már nem olyan emberek ülnek, mint 1960-ban és előtte. Teljes szívvel-lélekkel elítélem, amit Kiss László tesz, mert ez a magyar nemzet becsapása! Nem tehet meg mindent azért egy politikus csak azért, mert ő a polgármester vagy az alpolgármester
– mondta Szalay Zoltán.
Kiss László esetében azonban nincs semmiféle politikai per, hanem az a gyanú ellenük, hogy mocskos dolgot csináltak, óriási pénzeket csúsztattak ide-oda. Ezért nem hagyjuk azt, hogy Kiss ilyeneket mondjon, mint ahogy tiltakozunk az ellen, hogy Magyar Péter kisajátítsa a lyukas zászlót
– mondta a meghurcolt budapesti Pofosz-tagok nevében Szalay Zoltán.
Forrás: Magyar Nemzet; Fotó: Hatlaczki Balázs/PS
Facebook
Twitter
YouTube
RSS