Pesti Srácok

Potápi Árpád János: Folyamatossá váltak a magyarellenes megnyilvánulások

null

Ukránosító lépésekre és folyamatossá váló a magyarellenes megnyilvánulásokra hívta fel a figyelmet a Miniszterelnökség nemzetpolitikáért felelős államtitkára. Potápi Árpád János szerint Ukrajna a jogszűkítő törvényeivelel asszimilációra vagy távozásra kényszerítené az 1100 éve a szülőföldjén élő magyarságot.

- közölte a Miniszterelnökség nemzetpolitikáért felelős államtitkára vasárnap az MTI-vel azzal kapcsolatban, hogy a munkácsi II. Rákóczi Ferenc Középiskola magyar vezetőjének indokolatlan menesztése után a nemzeti szimbólumok használatát és a magyar nemzeti himnusz eléneklését is megtiltották az idei tanévnyitón.

Potápi Árpád János azt írta, a tantestület és a szülők néma sorfalat állva egy szál nemzeti színű gyertyával, valamint Reményik Sándor Templom és iskola versével tiltakoztak - mint fogalmazott - "az ukránosító lépés ellen". Hozzátette: a munkácsi kistérségben sajnálatos módon folyamatossá váltak a magyarellenes megnyilvánulások, és ami még sajnálatosabb, önkormányzati hatáskörre hivatkozva ez ellen sem a megye vezetése, sem pedig az ukrán kormányzat nem lép fel. Úgy fogalmazott:

PestiSracok facebook image

Potápi Árpád János emlékeztetett arra, hogy Magyarország 32 éve elsőként ismerte el az újonnan létrejött, független Ukrajnát. Ukrajna pedig most "a jogszűkítő ukrán törvényekkel asszimilációra vagy távozásra kényszerítené az 1100 éve a szülőföldjén élő magyarságot" - írta. Hangsúlyozta:

Forrás, fotó: MTI