Közel négyszázezer ember a világ minden tájára magára viszi a Béke és jóság idei, csíksomlyói jelmondadát, és azt a reményt, amelyet megfogalmaz – hangsúlyozta a szombati, a csíksomlyói nyeregben elhangzott szentmisét követően portálunknak Potápi Árpád János. A nemzetpolitikáért felelős államtitkár hozzátette: az idei évben a zarándokok a világ minden tájáról végre minden korlátozás nélkül megélhették a nemzeti összetartozás élményét, amelynek dátuma egybeesett a csíksomlyói búcsúval, így akarva-akaratlanul Csíksomlyón zajlott a központi ünnepség.
Potápi Árpád János nemzetpolitikáért felelős államtitkár a csíksomlyói nyeregben elhangzott szentmise után a búcsú idei üzenete, a Béke és jóság jelmondat kapcsán arról beszélt: bízik benne, hogy az elhallatszik jóval messzebb is, a székelyföldi hegyeken túlra is. Mint hozzátette, közel négyszázezer ember, a rendőrségi adatok szerint 345 ezer zarándok érkezett idén a csíksomlyói búcsúba, akik között nagyon sok a fiatal.
Ez a nagyon sok ember a világ minden tájára magára viszi ezt a jelmondatot, ezt az reményt, illetve mindazokat a szándékokat, amiért imaközösségek imádkoztak. Bízunk abban, hogy nemcsak a magyarok imáit, de mindenki imáját meghallgatja a Szűzanya, szerte a világon
– fogalmazott.
Portálunk arra is rátért, milyen különleges üzenete van annak, hogy idén a Nemzeti összetartozás napja, Trianon fájó dátuma egybeesett a csíksomlyói búcsúval. Mint Potápi Árpád János kiemelte, az idei ünnepi alkalomnak egyrészt valóban az adott különleges jelentőséget, hogy a Nemzeti összetartozás napja a csíksomlyói szombati búcsú napjával esett egybe, de ez a koronavírus-járvány utáni első olyan búcsú, amelyet minden korlátozás nélkül lehetett megtartani. Az államtitkár szerint nem szabad olyan könnyen elfeledkeznünk arról, hogy a járvány miatt két éve még a kegytemplomban is csak kevesen lehettek, tavaly pedig csak a Székelyföldről érkezhettek zarándokok.
Most végre megélhettük, hogy újra kinyílt a világ, itt lehetünk, és a nemzeti összetartozás érzését és élményét igazából most érthetjük meg igazán
– fogalmazott, hozzátéve: Csíksomlyó a nemzeti összetartozást is ünnepelte, akarva-akaratlanul a csíksomlyói búcsú lett a központi ünnepség.
Vezetőkép, fotó: Potápi Árpád János/Facebook
Facebook
Twitter
YouTube
RSS