Szabó Tímea, Bangóné Borbély Ildikó, Korózs Lajos, Dobrev Klára, újabban pedig Hadházy Ákos – néhány olyan baloldali politikus, akik a halállal ijesztgetik a magyarokat évek óta. Teszik mindezt úgy, hogy megfeledkeznek arról: amikor az övéik voltak hatalmon, nemhogy nem tettek semmit az egészségügyért, hanem tovább rombolták azt. A szocialista kormányzás alatt ugyanis kórházakat zárattak be, osztályokat szüntettek meg, vizitdíjat és kórházi napidíjat vezettek be, a tizenharmadik havi bér megszüntetésével pedig az orvosokat és ápolókat is megsarcolták. Arról bezzeg nem beszélnek, hogy amíg ők az álhírek komponálásán dolgoztak éveken át, addig a Fidesz-KDNP körülbelül harmincezer-milliárd forintot fordított az ágazatra, és jelenleg minden idők legnagyobb egészségügyi béremelési reformját hajtják végre.
Megjavult az egészségügyi rendszer fiam? Mondom: egy lószart, mama. Az az igazság, hogy fölismerik a nevedet. Ez botrány
– ezzel a kis monológgal ismerte be Gyurcsány Ferenc elhíresült 2006-os őszödi beszédében, hogy semmit nem tettek kormányzásuk alatt a magyar egészségügyért. Ám nemhogy nem tettek érte semmit, tovább rontották annak helyzetét. Bezáratták a többi között a Svábhegyi Gyermekkórházat, a Schöpf-Mérei Kórházat, az Országos Gyógyintézeti Központot és körülbelül tizenhatezer aktív kórházi ágyat szüntettek meg. A betegek helyette kaptak az ágyuk mellé – már akinek jutott – kis trezorokat, kórházi napidíjat és vizitdíjat. Apropó, vizitdíj: a Gyurcsány-párti politikus, Újbuda DK-s polgármestere, a Hitler munkásságát méltató, akkor még a Szent Imre Kórház főigazgatói székét melegítő László Imre egyáltalán nem tiltakozott a betegeket lehúzó intézkedés ellen, sőt, azt találta mondani, hogy két hónapig számít vitatkozó, hangoskodó betegekre, szerinte ugyanis ennyi idő kell ahhoz, hogy megszokják az érintettek, hogy fizetniük kell az ellátásért.
Négy évig nem nyúltak az egészségügyhöz, majd kampánytémává tették
Az MSZP–SZDSZ-kormányzás második ciklusában, 2002-től 2006-ig semmilyen pozitív változás nem történt a magyar egészségügyben, pedig lett volna igény az átalakításra. A szocialisták a liberálisokkal karöltve azonban nem mertek érdemben hozzányúlni. Érdekes módon akkoriban még Gyurcsány Ferenc felesége, Dobrev Klára is inkább az egészséges életmódot és a sportot hangsúlyozta egészségünk védelme érdekében, messziről elkerülve annak lehetőségét, hogy az egészségügyi intézményekben keressék az emberek a megoldást problémáikra. Ugyanez a Dobrev Klára most a sportlétesítmények ellen emeli fel a szavát. A 2006-os országgyűlési választásokra az SZDSZ arcátlan módon az egészségügy rendbetételével kampányolt úgy, hogy addig lehetőségük lett volna a változtatásra, de nem tették meg. Az elsők között tetszelegve a politikai pedofília színpadán, hangzatos ígéreteiket kampánygyermekükkel, Kovács Pistivel mondatták el.
Hadházy, a halálkufár
Mint ahogyan arról mi is beszámoltunk, Hadházy Ákos múlt héten egy videót tett közzé, arról, miszerint a szentendrei halottasházban egymás hegyén-hátán vannak a nyitott koporsók, amelyekre azért nem teszik fel a fedelet, mert akkor a plafonig érnének a sorok. A független országgyűlési képviselő bejegyzésében azt állította, hogy ezek az emberek ugyan otthonukban hunytak el, de koronavírusban. Hadházy itt nem állt le: azt állította, hogy a holttestek méltatlan elhelyezéséről további megdöbbentő felvételeket kapott, amelyeket ugyan nem hozhatnak nyilvánosságra, de jól mutatják a helyzet súlyosságát. A szentendrei halottasház fenntartója azonban nem az állam, hanem a baloldali vezetésű város, az elhunytak halálát pedig nem koronavírus okozta. Hadházy Ákos az álhírterjesztéssel és a hangulatkeltéssel azóta sem hagyott fel: néhány napja a miskolci kórház üres folyosójáról tett közzé képeket, ami szerinte azt jelenti, hogy az egészségügy az összeomlás szélén van. A kórház főigazgatója azonban rávilágított, hogy azért nincsenek betegek ezen a folyosón, mert oda koronavírus-gyanús pácienseket hoznak, így értelemszerűen ott nincs járóbeteg-ellátás. A képviselő később pedig azt terjesztette, hogy egy vízimentő soron kívül kapott oltást.
Régóta megy már a baloldali hangulatkeltés
Vannak, akik még emlékeznek a Párbeszéd politikusa, Szabó Tímea akciójára még 2016-ból, amikor a politikus önkéntes ápolónőnek állt. Ezen tevékenysége abban merült ki, hogy WC-t takarított, csempét mosott és azon háborgott, hogy nincs toalettpapír kihelyezve az általa felkeresett intézményben. A koronavírus alatt azonban úgy érezte, eljött az idő, hogy végre odacsapjon a kormánynak, és elsőként hivatkozott az álmentős Németh Athinára, akivel később Korózs Lajos is haknizott. Az emberek félrevezetésébe aztán az MSZP-s képviselő, Bangóné Borbély Ildikó is beszállt: a parlamentben habzó szájjal kiabált Kásler Miklós miniszterrel, mert szerinte azért halt meg egy harminchárom éves esztergomi édesanya agyhártyagyulladásban, mert a koronavírus miatt nem látták el a kórházban. Az ügyben vizsgálatot rendeltek el, amelyből kiderült: valóban történt szakmai és dokumentációs hiba, de egyértelműen kiderült az is, hogy a koronavírus-járványnak és az azzal kapcsolatos intézkedéseknek semmi közük nem volt a nő halálához. A baloldali politikusok egyike sem kért azóta bocsánatot a közvélemény félrevezetéséért és a rágalmakért.
Vezető kép: MTI/EPA/Julien De Rosa
Facebook
Twitter
YouTube
RSS