Zsidó gyökereit vállaló és magyarságára büszke emberként szomorúan szemléli, ahogy az ellenzéki pártok és maga a zsidóság is visszaél napjainkban a zsidóság kérdésével a politikai küzdelemben – mondta a Paláver keddi adásában Reiner Péter. A publicista hozzátette: hazája, múltja, jelene és jövője iránt elkötelezett emberként kijelenheti, hogy ez a nemzet jövőre ítéltetett, de egységessé kell válnia, azonban a kommunista idők bűneivel való szembenézés hiányában ez nem valósulhat meg. Ide tartozó, kibeszéletlen problémának nevezte, hogy a második világháború borzalmait követően egyes zsidó emberek – bosszút állva a kollektív sérelmek miatt – “a kommunista pestist a magyarságra szabadították”.
Reiner Péter publicista a Paláver keddi adásában Stefka Istán kérdésére elöljáróban arról beszélt: saját élete is cáfolata annak a sztereotípiának, hogy zsidó ember csak baloldali, liberális gondolkodású lehet. Mint hozzátette: szerencsésnek mondhatja magát, hogy a hallgatókhoz beszélhet, hiszen egy olyan neológ zsidó kórházban született, amelynek orvosait, dolgozóit és betegeit elpusztították a nyilasok.
Ezek az emberek ártatlan mártírokká, köddé váltak a kórházban
– fogalmazott. Ugyanakkor hozzátette: zsidó gyökereit vállaló és magyarságára büszke emberként szomorúan szemléli, ahogy az ellenzéki pártok és maga a zsidóság is visszaél a zsidóság kérdésével a politikai küzdelemben. Úgy vélte, mindez méltatlan a mártírokhoz és azokhoz a szellemi alkotásokhoz, amelyeket “a magyar zsidóság a magyar nemzet befogadóképességével élve, magyarrá válva, a nemzetért alkotott és letett”. Hozzátette: valóban megdöbbentő az a teljesítmény, amellyel a magyarrá vált zsidók a művészetben, építészetben, zenében hozzátettek a magyar kultúrához, és amelyet a magyarság is büszkén vállalhat.
A publicista hangsúlyozta: az, hogy a zsidóság és magyarság viszonya máig tisztázatlan, és máig oly gyakran előkerülhet az antiszemita kártya a magyar közbeszédben, az az elszámoltatás elmaradásának is köszönhető. Mint kifejtette: a második világháború borzalmait követően Magyarországon egy sajátos szocialista építkezés, egy sajátos kommunista felfogás miatt
egyes zsidó emberek – bosszút állva a kollektív sérelmeken – a kommunista pestist a magyarságra szabadították.
Ugyanakkor kiemelte:
nem zsidóként, hanem nem-hívő, a hagyományait megtagadó emberként, a bolsevista pestis ökleként óriási bűnöket követtek el ezek az emberek, amelyeket máig nem beszélt ki a társadalom.
Reiner Péter úgy vélte: a megvalósult magyar szocializmus más kommunista berendezkedéshez képest nem nemzeti – mint például Ceausescu Romániája – hanem internacionalista színezetű volt. Hozzátette: a magyar szocialista rémuralmat működtető kommunisták – köztük a zsidóság képviselői is – úgy halnak meg, hogy az elkövetett bűneik megtorlatlanok maradnak az elszámoltatás és az igazságtétel hiányában. Ameddig elmarad a szembenézés a múlttal, addig ez a kérdés megtárgyalatlan marad – jelentette ki. Mint a publicista kiemelte: hazája, múltja, jelene és jövője iránt elkötelezett emberként kijelenheti, hogy ez a nemzet jövőre ítéltetett, de egységessé kell válnia, azonban a kommunista idők bűneivel való szembenézés hiányában ez nem valósulhat meg.
A február 17-ei teljes beszélgetés itt hallgatható meg.
Forrás: Karc FM Paláver; Vezetőkép: youtube.com
Facebook
Twitter
YouTube
RSS