Ágyútűz fog zúdulni ránk, de ez az ágyútűz egy olyan erődöt fog érni, amelyet a magyar emberek keményen megerősítettek április 8-án. Mi ki fogunk tartani, a bevándorláspolitika ügyében egy jottányit sem engedünk – mondta a PestiSrácok.hu-nak adott interjúban Rogán Antal, a Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető miniszter, hozzátéve: nagyon reméli, hogy a jövő évi európai parlamenti választás után józan brüsszeli politika következik. A miniszter, aki mindvégig részt vett a Fidesz kampányában és Orbán Viktort is elkísérte a vidéki útjaira, közölte: tudatos döntés volt, hogy a kampányban a legtöbbet nem a kormányzás eredményeiről, hanem a bevándorlás elleni küzdelemről, Európa jövőjéről beszéltek, hiszen sosem rejtették véka alá, hogy ez a választás valódi tétje. Rogán Antal kérdésünkre kitért arra is, hogy Simicska Lajos tetteire nincs épeszű magyarázat, az olvasókat és értékrendjüket eláruló magyar nemzetesek pedig kizárólag saját magukat okolhatják a sorsukért. Szóba került a liberálisok kétszínű kiállása az antiszemitizmus ellen és az is, hogy az új kormányt részben új emberekkel és új struktúrával kívánja összeállítani Orbán Viktor.
HUTH GERGELY – SZENVEDI ZOLTÁN – PestiSrácok.hu
Biztos Ön is olvasta a sok aggódó bírálatot és megjegyzést a kampány során, hogy miért csak a migrációról beszél a Fidesz-KDNP, miért nem inkább az eredményeit hirdeti a kormány? Lehet mondani, hogy a választás végül a kampánystratégákat igazolta?
Az a jó kampánystratégia, amit az emberek elfogadnak. Hiszen a választók mindig olyan témák alapján hoznak döntést, amelyek szerintük fontosak. 2002-ben lefolytattunk egy kampányt, ami végig a kormány eredményeiről szólt és utólag kiderült, hogy az emberek egyetlen szempontot vettek csak figyelembe: ha jól megy a gazdaság, ki tud majd jobban osztani. Ezt az ígéretversenyt pedig Medgyessy Péter nyerte meg, mert róla azt gondolták, könnyelműen szórja majd a pénzt. A következményekkel a többség nem foglalkozott. Egyébként nem igaz, hogy a mostani kampányban nem beszéltünk az eredményekről: több fontos tájékoztató kampány zajlott, szakterületekre lebontva is, de sosem titkoltuk, hogy szerintünk mi az igazi dilemma, mi az a kérdés, amiről április 8-án szavazni kell. Mégpedig, hogy teret engednek-e Magyarországon Brüsszel – amúgy a Soros-tervvel megegyező – bevándorláspolitikájának, vagy sem. Világos volt, hogy ha olyan kormány jön, amely kinyitja a határokat, amely nem tudja megvédeni az országot a kényszerbetelepítéstől, akkor az eddigi eredményeink mennek a kukába. Németországban is irgalmatlan összeget visz el a bevándorlók amúgy sikertelen integrációja, csak ott még van miből erre költeni, ezért nem olyan látványos a visszaesés. Itt Közép-Európában a migráció költségei megroppantanák az éppen fellendülő gazdaságokat. Ez igenis életbevágó téma, nem véletlen, hogy ezt helyeztük a kampány középpontjába. Persze megértem, hogy egyeseknek kellemetlen erről beszélni, hiszen ők maguk is hűséges katonái a Soros-birodalomnak.
Tehát tudatos döntés volt, hogy erről szólt a kampány?
Előre elmondtuk, hogy szerintünk ez a választás tétje és erről is beszéltünk mindvégig. Mindenen lehet fanyalogni, de a politikus dolga, hogy megértse, mi a fontos a választói számára! Mi megértettük, így nem csak a választási versenyt, de a témaversenyt is megnyertük.
Ez tényleg csapatmunka volt!
Mit lehet tudni a Fidesz-KDNP kampánycsapatáról? Kik azok az emberek, akik elvitték volna a balhét, ha nem sikerül győzni és akik most lubickolhatnak a dicsőségben?
A győzelem ugyebár mindig közös, a bukásnak pedig mindig vannak felelősei. De a viccet félretéve, ez tényleg csapatmunka volt, a győzelemben mindenkinek része volt. Óriási köszönettel tartozunk annak a közel százezer szimpatizánsnak, aki valamilyen formában segítette a kampányt, köszönjük az összes jelöltünknek, akik rengeteget dolgoztak és köszönjük Orbán Viktornak, aki a személyesen és aktívan csinálta végig a hajrát. Ilyen erőteljes, személyes miniszterelnökjelölti kampánya még nem volt a Fidesznek.
Valóban, de azt, hogy kik dolgoztak a kampányközpontban, furcsa szerénykedés homálya övezi. Lehet-e tudni, hogy kinek mi volt a feladata a csapatban, egyáltalán hogyan kell elképzelni a kampányközpontot, egy bunker valahol a föld alatt, tábornokokkal és tisztekkel?
A virsligyárról nem szokás beszélni csak magáról a virsliről, tartja a mondás. Nem fogok neveket mondani. Sokan vettünk benne részt, közösen dolgoztunk egy közös sikerért. A kampánycsapat egyébként sem állandó, van amikor a pénzügyminiszter, van amikor a belügy- vagy a külügyminiszter tanácsát is ki kell kérni. A kampányt alapvetően a miniszterelnök irányította, hiszen ő a Fidesz elnöke és ő kapott rá felhatalmazást a pártjától és a KDNP-től. Bunkerre amúgy sincs szükség, a mai világban elég egy telefon a kézbe, hiszen számos esetben az országot jártuk Orbán Viktorral, miközben Gyürk András barátommal folyamatosan tartottuk a kapcsolatot. A késő esti megbeszéléseinkre aztán a Lendvay utcában gyűltünk össze, mégis csak az a Fidesz székháza.
“Bevándorlásügyben egy jottányit sem fogunk engedni!”
Egy normális világban azt gondolnánk, hogy a negyedik Fidesz-győzelem után olyan fajta nyugodt építkezés folyhat az országban, mint amikor Helmut Kohlt negyedszerre választották kancellárrá, azaz kezdetét veszi a bloggernyelven „viktoriánus aranykornak” nevezett szakasz az ország életében. A múlt szombati „mindenért, minden ellen” tüntetést látva viszont úgy tűnik, naivitás nyugalmat remélni. Ön mire számít?
Arra számítok, hogy a nemzetközi támadások folytatódni fognak. Ezek a támadások ráadásul nem is kifejezetten nekünk szólnak, ez egy óriási európai vita, erről szól majd az egész jövő májusi európai parlamenti választás is. A tét nem kevesebb, minthogy megmarad-e Európa európainak vagy véglegesen vegyes népességű és vegyes kultúrájú bevándorlókontinens lesz belőle. Eddig erről az emberek feje fölött döntöttek, de most végre az európai polgárok maguk szavazhatnak a kontinens sorsáról. Ilyen óriási tét mellett nyilvánvaló, hogy a Soroshoz hasonló milliárdosok és a migrációt kiszolgáló politikusok szemében óriási gerenda Orbán Viktor. Minél előbb diszkreditálni akarnak minket és a többi bevándorlásellenes kormányt. Ágyútűz fog zúdulni ránk, de ez az ágyútűz hál’ Istennek egy olyan erődöt fog érni, amelyet a magyar emberek keményen megerősítettek április 8-án. Mi ki fogunk tartani a magyarok döntése mellett, a bevándorláspolitika ügyében egy jottányit sem fogunk engedni és nagyon reméljük, hogy az európai parlamenti választás után új brüsszeli vezetés és józan brüsszeli politika következik. Az európai polgárok azt akarják, hogy a brüsszeli bizottság maga is az erősen védett európai határok pártjára álljon a bevándorlók importja helyett.
A Kossuth téren a tüntetők azt állították, hogy nincs demokrácia, nincs szólásszabadság, megszűnt a jogállam és a Fidesz elcsalta a választásokat, így egy kisebbség ül tort a többség fölött. Csupa olyan állítás, amit tiszta ésszel pillanatok alatt meg lehet cáfolni. Ilyen irracionális gyűlöletkampány mellett ki tudja-e tölteni a ciklusát a most alakuló kormány?
A demokrácia része a szabad véleménynyilvánítás. Rendkívül mulatságos, amikor egyesek utcán skandálják, hogy nincs szólásszabadság és demokrácia, hiszen épp ők maguk bizonyítják be az ellenkezőjét. Ha jól emlékszem, amikor 2006-ban kimentünk tüntetni, minket jól elvertek és senki nem tiltakozott értünk Európában, senki nem aggódott a magyar demokráciáért. Ebből is látszik, hogy eltérő a demokráciafelfogásunk. Szerintem teljesen normális dolog, hogy akik mást szerettek volna, akik mást gondolnak, kimennek az utcára és hangot adnak a véleményüknek. Amivel gondom van az az, hogy a tüntetőket külföldről, nyilvánvaló hátsó szándékkal hergelik. Na ez már ellentétes a demokráciával és teljességgel elfogadhatatlan. Az pedig politikai bohózat, hogy egyes pártok, akikre katasztrofális vereséget mértek a választók, most azzal védekeznek, hogy választási csalás történt. Mondják ezt úgy, hogy a legsikeresebb ellenzéki párt harmadannyi szavazatot kapott csupán, mint a Fidesz-KDNP, sőt az összes parlamentbe jutott pártra kevesebben szavaztak, mint a Fideszre.
A budapesti ellenzéki tüntetés és a macedóniai, csehországi, szlovákiai, szerbiai kormánybuktatási kísérletek, hovatovább a kijevi Majdan között lehet-e párhuzamosságokat találni, elképzelhető-e, hogy ugyanaz a hálózat hergeli az embereket mindenütt?
Megfigyelhető egy nemzetközi tendencia: ahol nem a kiszemelt pártok győznek egy választáson, ott diktatúrát, csalást kiáltanak és megpróbálnak bizonytalanságot gerjeszteni. Ezt egy hálózat csinálja, amit mi Soros-hálózatnak nevezünk és amely tüntetéseket, akciókat finanszíroz és bonyolít, folyamatos nyomás alatt tartva a nem az ő érdekük szerint működő kormányokat, amelyeket megpróbál alkura, távozásra kényszeríteni. Mindez természetesen szöges ellentétben áll a demokrácia és a jogállam alapelveivel, hiszen a választók döntését veszi semmibe. Mi nem ijedünk meg, számítottunk erre.
Több véleményformáló számított rá, hogy a választás után Orbán Viktor és Simicska Lajos előjön a függöny mögül egy pezsgővel és kiderül, hogy az egész G-nap-ügy csak egy hosszúra sikerült kandi kamera felvétel volt, ám Simicska kapitulációja, az általa patronált pártok és a médiacsoport széthullása mindenkit kijózanított. Van épeszű magyarázat Simicska tettére?
Épeszű nincsen. Nem tudom magam Simicska Lajos gondolataiba képzelni. Szerintem amúgy nem Simicska tette tönkre a Jobbikot vagy a Magyar Nemzetet, hanem azok a jobbikos vezetők és újságírók, akik a saját akaratukból és jószántukból összeálltak vele és elfogadták a pénzét, támogatását és cserébe véghez vitték az utasításait. A bukásukat tehát saját maguknak köszönhetik.
Elképesztő kétszínűség
Mit gondol arról, hogy az ellenzéki tüntetésen szamizdat Magyar Nemzetet osztogattak, az egykor rangos polgári újság szombati Magazinját pedig az ősbolsevik Népszava adta ki?
Én azon lepődtem meg igazán, hogy miként lehet ilyen elképesztő kétszínűséget tanúsítani? Amikor a Népszabadság szűnt meg, akkor a tulajdonos és a magyar kormány volt a hibás, most amikor a Magyar Nemzetet zárták be, a tulajdonosról senki sem beszél! Idézhetném Tornóczky Anita művésznő elhíresült kérdését: „És ezt így hogy?” Volt egy kiváló lap, amit kiüresítettek, eltérítették az eredeti értékeitől, miközben a nagy politikai lapoknak mindenütt van egy vállalt világnézetük. Ezt a világnézetet a Magyar Nemzet – Simicska Lajos akaratából és utasítására – elárulta, a táborát, az olvasóit is elárulta és átállt egy másik politikai tábor mögé. Ennek meglett a következménye: elvesztette olvasóit, hitelét és most saját magát is. A tulajdonos addig finanszírozta, amíg érdekében állt, most meg eldobta, mint egy lerágott csutkát.
Az előző életében még a zsidó képviselők listázását követelő Gyöngyösi Márton lehet a Jobbik új társelnöke, miközben a választási kampányban a Magyar Zsidó Hitközségek Szövetsége (Mazsihisz) helyi vezetője a Jobbik támogatására buzdított. Egyre nehezebb eligazodni, hogy ki kicsoda a magyar közéletben, lehet még fokozni a politikai pornográfiát?
2012-ben én személyesen beszéltem a Fidesz nevében azon a tüntetésen, ahol tiltakoztunk Gyöngyösi Márton zsidó polgártársaink listázását célzó mondatai ellen. Én ma is így gondolom, azóta sem álltam szóba Gyöngyösivel és nem is fogok. De a liberálisoknál úgy látom, az antiszemitizmus elleni küzdelem csak taktikai kérdés. Akik 2012-ben a leghangosabban fújtak a Jobbikra Gyöngyösi miatt, most ugyanolyan hangosan biztatták az embereket, hogy egyes választókörzetekben szavazzanak a Jobbikra. 2018-ban kiderült, hogy az antiszemitizmus elleni küzdelem még a Mazsihisz-nek is másodlagos. Ha a Fideszt kell ütni, akkor a Mazsihisz bátran összeáll az antiszemitákkal. Legjobb példa erre az, ami megtörtént Hódmezővásárhelyen, Lázár miniszter úrral szemben. Természetesen zsidó honfitársaink mindig számíthatnak a kormány védelmére, mert mi az antiszemitizmust elvi alapon utasítjuk el és nem közösködünk antiszemita nézeteket valló pártokkal és politikusokkal.
Új kormány, új szereplőkkel és új struktúrával
Mit lehet tudni az új kormány összetételéről és az új kormányzás fő céljairól?
Kedden beszélgetünk és a miniszterelnök még nem közölte terveit. A legutolsó kormányülésen Orbán Viktor megköszönte a miniszterek munkáját és elmondta, hogy a megbízatásuk ezzel lejárt. Ő egy új kormányt szeretne, részben új szereplőkkel és új struktúrával. Neki kell ebben döntenie, azért is, mert a magyar közjogi hagyomány is a kormányfőre bízza a miniszterek kiválogatását, és azért is, mert a magyarok nem csupán a Fidesz-KDNP-re adták a voksukat, hanem egyértelműen megválasztották az ország vezetőjét Orbán Viktor személyében. Szemben a többi párttal mi sosem titkoltuk, hogy ha ránk szavaznak, ki lesz az ország miniszterelnöke. Várhatóan három-négy hét múlva válhat ismertté a kormánystruktúra és a kormánynévsor.
Facebook
Twitter
YouTube
RSS