A magyar törvényhozás feltételeket szabva járulhat hozzá ahhoz, hogy az Európai Unió hitelt vegyen fel a koronavírus-járvány okozta gazdasági károk enyhítésére. Az uniós hitelfelvétel feltétele, hogy azt valamennyi tagállam kormány- és államfője támogassa, így hazánk is. A magyar Országgyűlés ebből a célból ül ma össze, hogy politikai határozattal adjon mandátumot a kormánynak az uniós csúcson való tárgyalás részleteire vonatkozóan.
Az Országgyűlés mai rendkívüli ülésének kezdetén a jelenlévők Koncz Ferenc, kormánypárti képviselő váratlan és tragikus halálára emlékeztek.
Napirend előtti felszólalásaiban Szabó Tímea a Hajógyári-sziget ügyéről értekezett, amit Orbán Balázs, a Miniszterelnökség parlamenti államtitkára tett helyre, Ungár Péter pedig az uniós hitel természetéről értekezett. Az LMP-s képviselő szerint a hitelfelvétel ilyen formában fenntarthatatlan és elfogadhatatlan, ugyanakkor érdemi alternatívát nem mutatott fel a koronavírus-járvány kontinentális kezelésére vonatkozóan. Arató Gergely a balatoni fejlesztéseket kritizálta, amire reagálva Dömötör Csaba, a Miniszterelnöki Kabinetiroda államtitkára emlékeztetett, hogy éppen Gyurcsány Ferenc privatizált el ingyen balatoni kormányüdülőt. A szocialista Harangozó Tamás a jogállamiságról beszélt, amire Völner Pál válaszában leszögezte, hogy a baloldal a gyenge és kiszolgáltatott Magyarországot látja szívesen maga előtt. A jobbikos Ander Balázs a Kaleta-ügy kapcsán szólalt fel, amire reagálva az Igazságügyi Minisztérium államtitkára rávilágított, hogy a kormánypártok átfogó törvénymódosítást kezdeményeznek a gyermekvédelem terén.
A KDNP frakcióvezetője, Simicskó István felszólalásában leszögezte, hogy a soron következő uniós csúcson születik döntés az európai újjáépítési alap létrehozásáról, amelynek keretében olyan hitelfelvételre kerülhet sor, ami a gyermekeink és unokáink jövőjét is meghatározza majd.
Fotó: Horváth Péter Gyula/PestiSrácok.hu
Facebook hozzászólás
Facebook
Twitter
YouTube
RSS