Néhány nappal ezelőtt az Emberi Jogok Európai Bírósága (EJEB) kimondta, hogy a kötelező oltások nem sértik az emberi jogokat, és szükségük lehet rájuk egy demokratikus társadalomban. Közben persze kiderült, hogy a Soros Györgyhöz kötődő nem kormányzati szervezetek az Európai Jogi és Igazságügyi Központ (ECLJ) szerint hatással voltak az EJEB bíráira. A jelentés szerint Soros és lobbistái 2014 és 2018 között 64 tárgyaláson találkoztak az Európai Bizottság biztosaival és magas rangú tisztviselőivel, köztük Věra Jourovával, az EU Bizottságának alelnökével és Johannes Hahnnal, az EU költségvetési és igazgatási biztosával. 2004 és 2013 között Bill Gates és Soros György csaknem 1,4 millió eurót adományozott az Európa Tanácsnak. 2015 óta az adományok már nem találhatók meg olyan könnyen, mert az Európa Tanács erre külön alapot hozott létre. Állítólag a Nemzetközi Büntetőbíróság csekély 115 000 dollárt kapott Soros Nyílt Társadalom Alapítványától 2017-ben.
Döbbenetes adatok derültek ki a „bírói függetlenségről”. Ezúttal az Európai Jogi és Igazságügyi Központ által készített jelentés tartalmaz sokkoló tényeket arról, hogy Soros György és a hozzá kapcsolódó NGO-k milyen módon befolyásolták a döntésekben a taláros testület tagjait. Az EJEB 47 bíróból áll, közülük 12 dolgozott Soros Nyílt Társadalom Alapítványainál (OSF). A 2009 óta kinevezett 100 bíró közül legalább 22 korábban a milliárdos által finanszírozott civil szervezeteknél dolgozott. Közülük tizennyolc részt vett korábbi munkáltatója által indított ügyekben, 88 esetből pedig csak 12 bíró vonult vissza a nem kormányzati szervezetekkel fennálló kapcsolataira hivatkozva.
Kiderült: Sorosék lobbistái 2014 és 2018 között összesen 64 tárgyaláson találkoztak az Európai Bizottság biztosaival és vezető tisztviselőivel. Jean-Claude Juncker, az Európai Bizottság volt elnöke és Michelle Bachelet, az ENSZ emberi jogi főbiztosa „barátjának” nevezte Sorost. 2004 és 2013 között Bill Gates és Soros György csaknem 1,4 millió eurót adományozott az Európa Tanácsnak. 2015 óta az adományok már nem találhatók meg olyan könnyen, mert az Európa Tanács erre külön alapot hozott létre. Állítólag a Nemzetközi Büntetőbíróság is kapott 115 000 dollárt Soros alapítványaitól 2017-ben.
Közvetlenül Soroshoz 12 bíró kapcsolódik, aki az említett intézmények közül hatot finanszíroz. Csak 12 esetben tartózkodtak a részvételtől a bírák az érintett nem kormányzati szervezetekkel való kapcsolatuk miatt. Korábban hét bíró szolgált a Helsinki Bizottságban, három az Amnesty Internationalnél, egy a Human Rights Watchnál, és a sor korántsem teljes. 2009 óta legalább 185 olyan ügy volt, amelyekben a hét civil szervezet közül legalább az egyik hivatalosan részt vett az eljárásban.
A jelentés szerint Soros és lobbistái 2014 és 2018 között 64 tárgyaláson találkoztak az Európai Bizottság biztosaival és magas rangú tisztviselőivel, köztük Vera Jourovával, az EU Bizottságának alelnökével és Johannes Hahnnal, az EU költségvetési és igazgatási biztosával. A brüsszeli „csókkirály” Jean-Claude Juncker, az Európai Bizottság volt elnöke és az ENSZ emberi jogi főbiztosa, Michelle Bachelet is „barátjának” nevezi Sorost, aki tanácsokkal is ellátta őket. Így például az EU Bizottságát arról világosította fel, miként tudná a lehető legjobban megsemmisíteni saját törvényeit. A legfrissebb példa erre a Covid-újjáépítési alap, az adósságfelvételi stratégia és az adóengedély.
Gates és Soros pénzügyi tuningjával igazán függetlennek mondható az Európa Tanács
A két „filantróp” 2004 és 2013 között csaknem 1,4 millió eurót adományozott az Európa Tanácsnak, ez az összeg 2006 és 2014 között csaknem 690 000 euró volt. 2015 óta nem követték nyomon a pénzügyi injekciókat, mert az Európa Tanács külön alapot hozott létre a költségvetésen kívüli, önkéntes adományok számára. A Nemzetközi Büntetőbíróság 2017-ben szintén mintegy 115 000 amerikai dollárt kapott a George Soros-féle Nyílt Társadalom Alapítványoktól (OSF).
A 25 oldalas jelentés itt érhető el, és borzasztó képet fest az összeférhetetlenségekről, amelyek természetesen kihatnak az emberi jogi ítéletekre is. Az ECLJ most petíciót indított, amely támogatást kér az EJEB függetlenségének és a bírák pártatlanságának védelme érdekében.
Forrás: Wochenblick, PS
Facebook
Twitter
YouTube
RSS