A nemzetközi spekuláns és tőzsdecápa Soros György áll a Magyarországot és a magyar kormányt támadó heves nyilatkozatok és bírálatok mögött – jelentette ki a mai, 50. Kormányinfón Lázár János Miniszterelnökséget vezető miniszter. A kancelláriaminiszter nyomatékosította, Barack Obama amerikai elnök bevándorláspárti meggyőződésének Soros György az egyik zászlóvivője, az amerikai politika lényege, célja pedig az, hogy minél több muszlim telepedjen le Európában, hogy az unió társadalmát felhígítsák. “Soros Orbán Viktort tartja a legnagyobb és legfőbb ellenségének, ezért az üzletember aktívan is fellép a legveszélyesebbnek tekintett európai politikai ellenfele, az Orbán-kormány ellen” – hangsúlyozta Lázár János.
“Barack Obama a közelmúltban Európában hitet tett a bevándorlás fontossága mellett. Soros György is úgy nyilatkozott, hogy bevándorlókat kellene telepíteni Európába. A magyar kormány meggyőződése, hogy Soros György, a demokrata párt egyik befolyásos támogatója, a Clinton-házaspár mecénása mindent megtesz annak érdekében, hogy helyet csináljon a nézeteinek. Amerikai szemszögből nézve Magyarország a bevándorlás útjában áll. Azért is, mert kerítés áll a határán, és azért is, mert mindent elkövetünk, hogy a korlátlan bevándorlást korlátok közé szorítsuk és hogy az európai politikában is teret nyerjünk a kontrollnak, annak, hogy szétválasszuk a gazdasági és valódi menekülteket. Amerikának és Soros Györgynek az a célja, hogy minél több muszlim legyen Európában, Washingtonnak komoly képviselői vannak az európai erőtérben. Sorosnak Magyarországon is vannak strómanjai, szövetségesei. Ez az egész veszélyes jelenség az országra nézve. Van konfliktusunk bizonyos amerikai körökkel és a nézetkülönbség áthidalhatatlan. Azt látni kell, ha amerikai politikusok Magyarországot támadják, akkor mögöttük Soros György áll” – szögezte le Lázár János.
A miniszter azt is kifejtette, a bevándorlás egy szervezett dolog. “A tavaly Európába érkezett 1,5 millió bevándorló 6 milliárd dollárt fizetett embercsempészeknek. Valaki megszervezte, hogy ezek az emberek Európa felé vegyék az irányt és valaki finanszírozta is az útjukat” – vélekedett a miniszter. Elárulta, május 17-i adat szerint idén 11 840 bevándorló lépett illegálisan Magyarország területére, és hazánk eddig 221 menekültet részesített nemzetközi védelemben.
Lázár János a KDNP-s Rubovszky György Áder János köztársasági elnök újrajelölését cáfoló mondataira is reagált a Kormányinfón. Ismertette, Orbán Viktor 2017 februárjában kezd széles körű konzultációt arról, hogy pártelnökként kit javasol az államfői tisztségre a Fidesz-frakciónak. A Miniszterelnökséget vezető miniszter kifejtette: a Fidesz alapszabálya értelmében a kormánypárt mindenkori elnökét illeti a jog, hogy javaslatot tegyen a képviselőcsoportnak. Lázár János utalva arra, hogy két köztársasági elnök választás idején is a Fidesz frakcióvezetője volt, kijelentette: hosszú, alapos, körültekintő konzultáció előzte meg mindkét javaslatot.
Jövő heti ülésén dönt a kormány a Nyugati, a Déli és a Kelenföldi pályaudvar sorsáról – közölte a Miniszterelnökség vezetője. Lázár János azt tűzte célul, hogy jobb és biztonságosabb legyen a közlekedés, a zöldfelületek aránya pedig nőjön. A Nyugati pályaudvarral kapcsolatban emlékeztetett, hogy a “Nyugati liget” terve alapján egy jelentős zöldfelület kötné össze a pályaudvart és az állatkertet. A Délinél a bezárás lehetőségét vizsgálja a kabinet. Erről a múlt héten azt mondta, hogy a bezárás csak akkor történhet meg, ha a pályaudvart ki tudják váltani, például a kelenföldi fejlesztésével. Szintén jövő szerdán határoz a kormány a földárveréseken befolyt pénz, mintegy 240 milliárd forint felhasználásáról – közölte a miniszter.
A PestiSrácok.hu a nagy port kavart Lánczi-interjúra és a portálunk által megírt, veszélyes hulladékot tartalmazó szigethalmi bitumendomb ügyére is rákérdezett Lázár Jánosnál. Ismert, Lánczi András, a Corvinus Egyetem rektora, a Századvég vezetője úgy nyilatkozott a HVG-nek, hogy:
“Az államosítást ebben az országban nem lopásnak hívták 1948 után, a privatizálást sem szabad rablásnak nevezni 1988 után. Most is van egy szisztéma, amit kritizálhatnak, hogy korrupció, de én azt állítom, hogy ez egy politikai elképzelés végrehajtása. Lehet, hogy van, akinek ez nem tetszik. Nekem sem tetszett a privatizáció. Lehet maffiaállamozni, de akkor ki fog nyílni a privatizációs doboz is, és fel lehet robbantani vele az egész huszonöt évet, amit rendszerváltásnak nevezünk.”
Lánczi szerint a nemzeti nagytőkés rendszer megteremtésében semmi kivetnivaló nincs. Lázár János a PestiSrácok.hu kérdésére úgy válaszolt, hogy az egyetemeken zajló tudományos kutatásokat nem kommentálhatja. A korrupcióról azt mondta, hogy a következő két évben a Fideszt rendszeresen fogják támadni korrupciós ügyekkel. Az uniós források területén sok olyan lépést tett a kormány, ami segíti az átláthatóságot. Mindig lehet kritikával élni, a mindenkori végrehajtó hatalomnak pedig el kell számolnia – mondta a Miniszterelnökség vezetője.
“Az állam Magyarországon nem korruptabb, mint bármelyik térségbeli állam. Semmiféle türelemnek nem adunk teret a korrupciót illetően. Jól láthatóan az ellenzéki pártok ezzel fognak kampányolni 2018-ban. Az elkövetkező egy-két év és a kampány arról fog szólni, hogy mi korruptak vagyunk, pedig ez nem igaz. Szó nincs erről, szó nincs korrupcióról” – jelentette ki Lázár János.
A szigethalmi veszélyes hulladékról és a katasztrófavédelem által elvégzett mérésről azt mondta, a hatóság sem kontárságot, sem szabotázst nem követett el. “Magyarországon a bitumen és az aszfalt nem számít veszélyes hulladéknak. A szakemberek azért kézi fúróval dolgoztak a helyszínen, mert ennek az eljárásnak ez a menete, de azt kértem a hatóságoktól, hogy a lehető legkörültekintőbben járjanak el az ügyben. Szigethalmon június 2-án megismétlik majd az ismételt mintavételt, ekkor már gépekkel, a szakemberek a talajvízből is mintát vesznek majd. Amennyiben bebizonyosodik, hogy a talajban mérgező anyagokat találnak, akkor a zajfogó domb el lesz bontva. Az pedig, hogy az egész ügynek politikai szálai is vannak azt tudom mondani, hogy ez az egész 90-es évekre jellemző volt. Nem lep meg, hogy az ügy szálai az MSZP-ig és az SZDSZ-ig érnek“ – foglalta össze Lázár János.
Vezető fotó: Koszticsák Szilárd/MTI
Facebook
Twitter
YouTube
RSS