Pesti Srácok

Egy bronzzal zártunk a budapesti asztalitenisz Eb-n

Egy bronzzal zártunk a budapesti asztalitenisz Eb-n

Megint az ellenfél időkérése után ment el egy győzelemre álló meccs az asztalitenisz Eb-n – Madarász Dóra és Pergel Szandra duója 3:1-es vezetésről 3:4-re kikapott a szombat délutáni elődöntőben, így bronzérmet szerzett a női párosversenyben.

A Szekszárdot erősítő, 23 éves Madarásznak ez a harmadik, a 27 éves, budaörsi Pergelnek pedig a második Eb-bronzérme. A magyarok ezzel a bronzzal zárták a Tüskecsarnokban zajló, vasárnapig tartó viadalt. Az ötödik helyen kiemelt kettős, a hetedikként rangsorolt német Kristin Silbereisen, Sabine Winter duóval játszott a döntőért, és a kezdés magyar szempontból álomszerűen alakult. A hazai páros 8:2-re elhúzott, és be is húzta az első szettet. A másodikban csak a németek 7:3-as vezetésénél ébredtek a magyarok, de sikerült egyenlíteniük, majd fordítaniuk, 10:8-nál pedig ismét értékesítették játszmalabdájukat, így a többezres közönség legnagyobb örömére két szett után 2:0 volt az állás. A harmadik felvonásban 4:3-as magyar vezetésnél időt kért a rivális, majd onnan fordított 8:11-re. A szusszanásnyi szünet után 4:0-lal nyitották a negyedik játszmát Madarászék, majd egészen 10:2-re elhúztak, de négy szettlabda kihagyása után egy időkérés kellett az összesített 3:1-es vezetéshez. Az ötödik szettben sokáig fej fej mellett haladtak a felek, de a végén 1:-8-ra a németek vezettek, s végén sem hibáztak. A hatodik felvonást is ők kezdték erősebben, és a magyar kettős hiába próbált felzárkózni, 3:3-ra módosult a szettek állása. A döntő menetben az első két pont a magyaroké lett, utána azonban izgalmas csata következett, egyik páros sem tudott egy pontnál többel ellépni egészen a németek 10:8-as előnyéig. Ezután egy szerencsés labdával még sikerült szépíteni, de a rivális egy csuszával döntőbe jutott. Közben férfi egyesben negyeddöntőbe jutott a magyarból osztrákká lett Gárdos Róbert és a finn-magyar kettős állampolgárságú, de finn színekben játszó BVSC-s Oláh Benedek is.

női páros, elődöntő:

Kristin Silbereisen, Sabine Winter (német)–Madarász Dóra, Pergel Szandra 4:3 (-7, -8, 8, -6, 8, 6, 9)

A másik elődöntőben a Shan Xiaona, Petrissa Solja német kettős egy román párost győzött le, így német házidöntő lesz a női párosok között. Az elődöntők vesztesei bronzérmesek.

MTI

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!