Pesti Srácok

Putyinnak is megmutatjuk, milyen a magyar cselgáncsvirtus, ismét Magyarországra figyel a sportvilág!

null

Ez a nyár - és év - sportszempontból a hazai vizes világbajnokságról szólt, amelynek az egész világ a csodájára járt. Emiatt kissé méltatlanul a háttérbe szorult a most, hétfőn kezdődő budapesti cselgáncs-világbajnokság, amelyre a sportág nagy szerelmese, Vlagyimir Putyin is hazánkba látogat. A hivatalos célkitűzés egy érem, de az álmodozás szabad terület. A titkos cél a régóta dédelgetett első magyar világbajnoki arany megszerzése.

Ma, hétfőn megkezdődik az év – szerencsére – már sokadik hazai világversenye, a budapesti cselgáncs-világbajnokság. A Papp László Sportarénában jelen lesz Orbán Viktor magyar miniszterelnök és Vlagyimir Putyin orosz elnök is, az első napon olimpiai érmesünktől, Csernoviczki Évától várhatunk kiugró szereplést, de mellette a 60 kilogrammosok között induló Szabó Csabának is nagyon szurkolunk. Utóbbi viszont vb-újonc, így tőle a tisztes helytállás a cél. Csernoviczki bemutatkozó videóját érdemes megnézni:

Egyébként hatalmas mezőny jön Budapestre, összesen 126 ország 731 dzsúdósa lép tatamira, köztük több éremesélyes magyar. A mieink sorsolása kifejezetten nehéznek tekinthető, de ez egy ilyen sűrű mezőnyben nem is meglepő. Nagy András szakágvezető szerint csaknem mindenkinek szüksége lesz egy vagy több bravúrra ahhoz, hogy a legjobb nyolc közé jusson, vagyis szerepelhessen a délutáni programban.

„Egy ilyen sorsolásnál nehéz mit mondani, lehetett volna rosszabb is, jobb is. Bízom abban, hogy a hazai szurkolók segítségével a versenyzőink jó eredményekre lehetnek képesek” – mondta a kapitány még vasárnap. Nagy szerint a szakmai célkitűzés egy érem és egy pontszerző helyezés elérése, de reményei szerint sikerül majd ennél jobban szerepelni Budapesten. Titkos álmunk, hogy végre összejöjjön a sportág első magyar világbajnoki aranya. (Olimpiai szerencsére már van.)

PestiSracok facebook image

Azt pedig jól tudjuk, hogy a magyar szurkolók segítségével a mieink csodákra is képesek.

A hazánkban is jól ismert Marius L. Vizer – korábban még a magyar futballba is beszállt – még a sorsolást követő vasárnapi nemzetközi sajtótájékoztatón közölte, hogy több mint 700 akkreditált médiaképviselő dolgozik majd a vb-n, hatvannál is több országban élő közvetítés lesz a viadalról, amelynek hírei több mint kétszáz országba jutnak majd el. Elmondhatjuk: ismét Magyarországra figyel majd a sportvilág.

Fotó: Zeit.de

Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.