Pesti Srácok

Mindenki tudja már, hogy 'Niko' a gólkirály - ezúttal mesterhármast lőtt a Zentán kinevelt csatár

Mindenki tudja már, hogy 'Niko' a gólkirály - ezúttal mesterhármast lőtt a Zentán kinevelt csatár

Elképesztő formában van Nemanja Nikolics, ezúttal három gólt lőtt az észak-amerikai futball-bajnokságban (MLS), előbb vezetést szerzett, majd megfordította a Chicago meccsét. Nikolics már huszonnégy gólnál jár, mindhárom gólja klasszikus csatárteljesítmény.

Nikolics Nemanja három gólt szerzett a Chicago Fire-ban az észak-amerikai profi labdarúgó-bajnokság (MLS) alapszakaszának utolsó előtti, 33. fordulójában. A magyar csatár vasárnapi (nálunk éjjel), Philadelphia Union elleni triplája 3–2-es győzelmet hozott csapatának, ő maga pedig már 24 bajnoki találatnál jár. Elmondható, továbbra is elképesztő formában van. És most jön csak a rájátszás.

Nikolics előbb remekül kilépett, és gólra váltott egy fantasztikus indítást. Ezután higgadt maradt a tizenegyesnél, bár szerencséje is volt, mert a kapus beleért. A harmadik gólja volt a legszebb, finom, a technikás támadókat jellemző mozdulattal tette be a labdát. Ismét bebizonyította, hogy remek befejező-csatár. Kár, hogy a magyar válogatottban csak elvétve került bele, s most már ő sem jött haza a nagyjából tét nélküli utolsó selejtezőkre. Lehet, hogy nem illik bele Storck mester rendszerébe, és biztosan nem az amerikai a világ legerősebb bajnoksága, de tagadhatatlan: már hosszú évek óta ő a legmagabiztosabb, legjobb formában lévő magyar csatár.

Nikolics és Storck / Fotó: MTI
PestiSracok facebook image

Aki pedig cikkünkre gondolva – Egykor harcosok voltunk – miért termel kákabélű játékosokat a magyar futball? – azt hinné, hogy ő az a bizonyos kakukktojás, az téved. Nikolicsot a szerb futballnak köszönhetjük. 2006-ig Zentán, szülővárosában futballozott.

Fotó: Chicago Tribune

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!