Pesti Srácok

Európa legjobb atlétájának választották Márton Anitát

Európa legjobb atlétájának választották Márton Anitát

Márton Anita március legjobb európai atlétája a nőknél. A súlylökő az év elején - első magyar atlétaként - világbajnok lett, és azóta is szállítja a remek eredményeket.

A fedettpályás világbajnok és téli dobó Európa Kupa-győztes Márton Anita lett március legjobbja az Európai Atlétikai Szövetségnél (EA). A magyar súlylökő a februári első Ivana Spanovic (szerb, távolugrás), a szintén birminghami aranyérmes Katarina Johnson-Thompson (brit, ötpróba) és Marija Laszickene (orosz, magasugrás), illetve Sandra Perkovic (horvát, diszkosz) előtt végzett a szavazás élén - olvasható az európai szövetség honlapján. Márton Anita március elején a birminghami vb-n a világ idei legjobbjával, 19,62 méterrel győzött, mellyel megjavította saját országos csúcsát, s a magyar atlétika első vb-címét szerezte meg. Egy héttel később a portugáliai Leiriában 19,12-vel nyerte meg az EK-t.

A férfiaknál Johannes Vetter lett március atlétája, a német gerelyhajító 92,70 méterrel nyerte a téli dobó Európa Kupát, ami a világ idei legjobbja, s az örökranglistán a 12. eredmény.

Forrás és fotó: MTI

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.