Pesti Srácok

Futballtragédia Madridban: a legendát kiállították, C. Ronaldo tizenegyesből lőtte tovább a Realt

Futballtragédia Madridban: a legendát kiállították, C. Ronaldo tizenegyesből lőtte tovább a Realt

Hiába vezetett 3–0-ra a Juventus a Real Madrid elleni visszavágón, s állt ezzel döntetlenre összesítésben, a bíró a 90. perc után megadott egy könnyű síppal befújt tizenegyest a spanyol csapatnak. A kapuslegenda Buffont kiállították, cseréjének esélye sem volt C. Ronaldo ellen, aki belőtte a Realt a Bajnokok Ligájában a legjobb négy közé. A másik meccsen a Bayern idegenbeli győzelme után nem erőltette meg magát a Sevilla ellen, gólnélküli döntetlennel ment az elődöntőbe.

Szegény Buffon. Az olasz kapus azok közé tartozik, akiket szinte minden szurkoló imád, mert szimpatikus, sportszerű egyéniség, aki sohasem magát állította a középpontba. Tökéletes ellentéte ezzel a zseniális, de mérhetetlenül egoista C. Ronaldónak, és pont ezért volt duplán tragikus, hogy a portugál csillag juttatta tovább a Real Madridot a Juventus ellen. Igaz, a gólt legalább nem Buffonnak lőtte. Őt ugyanis addigra kiállították.

Az első meccsen 0–3-ra kikapó Juventus óriásit futballozott Madridban, Mandzukic az első félidőben duplázott, majd a szünet után egy szerencsés góllal már döntetlenre állt összesítésben az olasz bajnok (3–3).

Ezzel ismét kiderült, hogy a tévében üldögélő magyar "futballszakértők" továbbra sem a világ legjobbjai: ahogyan a Romát, úgy a Juventust is leírták az első meccs után.

PestiSracok facebook image

Már mindenki a lefújást és a hosszabbítást várta, amikor a bíró befújt egy tizenegyest a Realnak. Első látásra meg lehetett adni, de az is igaz, hogy a Real csatára igencsak dobta magát.

Tipikusan olyan büntető volt, amit ha a saját csapatunk kap, akkor örülünk, ha ellenünk ítélik, akkor csalást kiáltunk.

A lényeg, hogy a meccsnek ebben a szakaszában így eldönteni a meccset, ez legalábbis bátorságra vall.

Buffon hiába reklamált, csak azt érte el, hogy talán utolsó BL-meccsén (reméljük, nem), a bíró kiállította. Ezért Szczesny állt be a helyére, de hiába imádkoztak a Juve-szurkolók, esélye sem volt a büntető-király (elég sokat gyakorolhatja) C. Ronaldo ellen. A portugál klasszis szokása szerint mellkasát domborítva, mezét letépve ünnepelt, pedig ez az „öröm” nyilván duplán sértett minden ellenfelet. De ő ezt már valószínűleg sohasem tanulja meg. Ha jogos volt a tizenegyes, ha nem, ez a játékvezető Olaszország környékére nem megy egy darabig. A Juventus pedig továbbra is el van átkozva a Real ellen, amely a Barcelonával ellentétben az utolsó pillanatokban valahogy behúzta a továbbjutást.

Ezt nagyon tudja a Real: győzni, továbbjutni, a lehetőségekkel élni.

Ettől függetlenül az előzetesen is esélytelenebbnek tartott, a gödörből kimászó Juventust előtt is kalapot kell emelni.

Forrás: BBC.co.uk

Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.