Pesti Srácok

Megtette, amit régóta lebegtetett: Nikolics örökre lemondta a válogatottságot

Megtette, amit régóta lebegtetett: Nikolics örökre lemondta a válogatottságot

Végre véget ért a már unalmassá váló Nikolics-saga, az Amerikában futballozó csatár nem lép többet pályára a magyar válogatottban. Mindkét fél – a nemzeti csapat és Nikolics – is csak nyert a döntéssel.

Nikolics Nemanja, a Chicago Fire csatára úgy döntött, a jövőben nem lép pályára a magyar labdarúgó-válogatottban. A támadó a magyar szövetség (MLSZ) honlapján úgy nyilatkozott, a nemzeti csapatban töltött időszak meghatározó és emlékezetes periódusa pályafutásának, éppen ezért nehezen zárja le ezt a korszakot.

„Minden mérkőzésre büszke vagyok, amelyen pályára léphettem, és hálás vagyok azoknak, akik bíztak bennem, köztük a magyar válogatott fantasztikus szurkolóinak, akik a nehezebb időszakokban is kitartottak a csapat mellett” – nyilatkozta Nikolics. „Nehéz döntést hoztam meg, de azt gondolom, ez a helyes lépés, mostantól kizárólag a klubkarrieremre kívánok koncentrálni, és igyekszem továbbra is eredményesen és becsülettel képviselni a magyar futballt külföldön”.

Nikolics a közleményben elmondta, hogy elhatározását először Csányi Sándorral, az MLSZ elnökével közölte, aki tudomásul vette a döntését. A csatár ezt követően Georges Leekens szövetségi kapitánnyal is beszélt, aki korábban – joggal – azon értetlenkedett, hogy ha Lionel Messi képes a kontinenst átrepülni a válogattért, akkor Nikolics miért panaszkodott állandóan, a kezdőbe követelve magát.

PestiSracok facebook image

Nikolics döntésének hátteréről megemlítette, a lehető legtöbb időt szeretné az Egyesült Államokban élő családjával tölteni, mert „szeretne jó családapa is lenni”.

Fotó: MTI

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!