Pesti Srácok

Húszezer néző, remek rangadó, az Újpest elleni győzelemmel ünnepelt a Ferencváros

Húszezer néző, remek rangadó, az Újpest elleni győzelemmel ünnepelt a Ferencváros

Legnagyobb riválisa, az Újpest elleni győzelemmel ünnepelte harmincadik bajnoki címét a Ferencváros. A húszezer szurkoló remek hangulatot teremtett, a két csapat jó iramú, lüktető rangadót játszott, amely végül egy lesgóllal dőlt el. A Fradi több góllal is győzhetett volna, de a végén a döntetlen is benne volt a meccsben. Szintén szombati hír, hogy a Fradi légiósa, Petrjak szinte biztosan a Vidinél folytatja, már át is húzták a mezszámát a ferencvárosi öltözőben...

Bunyó, az öltözőből kiebrudalt alapjátékos – volt miről beszélni a Ferencváros–Újpest előtt. Jóval az esti meccset megelőzően, még délután többen összeverekedtek az utcán a két ősi rivális szurkolói közül, a rendőrség negyven drukkert előállított. Ennél meglepőbb és fajsúlyosabb, hogy a Fradi klasszisa, az ukrán Petrjak a várakozásokkal ellentétben állítólag a klub legnagyobb riválisát, a Vidit választotta, így feltehetően ott folytatja a következő szezonban.

Bár a remek szélső csak kölcsönben futballozott a Fradinál, mindenkit meglepett azzal, hogy végül Fehérvárra igazolt. A klub nem sokáig várt a válasszal: az M4 fotója szerint az öltözőben már át is húzták a mezszámát...

De most inkább a meccsről: a Ferencváros gyakorlatilag telt ház, húszezer néző előtt fogadta az Újpestet, és a bajnokcsapat gyönyörű góllal szerzett vezetést: Lanzafame remek előkészítése után Varga lőtt védhetetlenül a kapuba (1–0). Az Újpest sem játszott rosszul, a gól előtt a ferencvárosi Dibusz kétszer is remekül védett, és egészen jó, lüktető iramú rangadót láttunk. Néhány Fradi-lehetőség és egy Újpest-ziccer után egyenlített a vendégcsapat, Nagy csúsztatott szépen a hálóba egy szöglet után (1–1).

PestiSracok facebook image

A második félidőben a Ferencváros nagyon hamar újra előnybe került: a kapusról kipattanó labdát Lanzafame kotorta be – lesről. Ettől függetlenül megadták (2–1), valahol kijárt ez már az olasznak, akitől a korábbi meccseken két gólt is elvettek tévesen.

Ezután a hazai együttes könnyen három-négy gólt szerezhetett volna, de Varga kétszer is elképesztő ziccerben hibázott, majd Isael is követte a példáját. Később büntethetett volna az Újpest, de előbb Traoré fejelt fölé, majd Zsótér gyönyörű lövését hárította Dibusz.

Jöhetett a hosszabbítás, amely a füstszünet miatt 11 percig tartott.

A két ősi rivális szerencsére ekkor, az utolsó percekre sem vett vissza, az Újpest könnyen kiegyenlíthetett volna másodszor is, de a csereként beállt Solomon Dibuszba lőtt... Nyert a Fradi, folytatódhatott az ünnep.

Fotó: MTI

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!