Pesti Srácok

Egy titkos FIFA-dokumentum szerint a játékosok június végén lejáró szerződését a szezon végéig ki kell tolni

Egy titkos FIFA-dokumentum szerint a játékosok június végén lejáró szerződését a szezon végéig ki kell tolni

A labdarúgók és a sportágban dolgozó edzők június végén lejáró szerződését az elcsúsztatott szezon végéig ki kell tolni – a Reuters hírügynökség szerint erre a következtetésre jutott a nemzetközi szövetségnek (FIFA) a koronavírus-járvány miatt a múlt héten életre hívott munkacsoportja.

A brit hírügynökség betekintést nyert a titkos dokumentumba, amely azt is sürgeti, hogy ehhez kapcsolódóan az átigazolási időszak hagyományos dátumait is változtassák meg, a mostani idény végéhez és a következő rajtjához illeszkedve. A FIFA hozzátette: az utóbbival kapcsolatos egyeztetések már megkezdődtek a szövetségekkel, a klubokkal, a ligákkal és a játékosok érdekeit képviselő szervezetekkel. A munkacsoport kiemelte: amennyiben a szezonok és az átigazolási időszak átfedi egymást, akkor egy játékostranszfer esetén mindig a volt klubnak kell elsőbbséget biztosítani, amennyiben nem tud egymással megegyezni a két érintett egyesület. Hozzátették: a klubokat, a játékosokat és az edzőket ösztönözni kell az együttműködésre annak érdekében, hogy meg tudjanak állapodni egymással a fizetések csökkentéséről, illetve átütemezéséről.

A világjárvány miatt a labdarúgásban az európai bajnokságok döntő többsége szünetel, és egyelőre még azt sem tudni, hogy mikor folytatódhatnak a küzdelmek. A témával kapcsolatban a közelmúltban nyilatkozó érintettek abban bíztak, hogy áprilisban véget ér a kényszerszünet, utána pedig újra pályára léphetnek. Az idénre tervezett világversenyek nem jelentenek akadályt a bajnokságok számára az akár nyárig elhúzódó pótlásra, ugyanis az Európa-bajnokságot, a Copa Américát, majd az olimpiát is elhalasztották 2021-re.

Forrás: MTI

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!