Pesti Srácok

Orosz Pál: Lipcsei marad a Fradinál, csak a lázadó szurkolók használnák „ékveréshez”

null

„Hiába próbálnak éket verni az FTC egykori kiválósága és a klub vezetése közé, Lipcsei Péter a Fradi kötelékében volt, van és lesz” – nyilatkozta Orosz Pál, az FTC Labdarúgó Zrt. vezérigazgatója az Origónak. Orosz nem véletlenül szólalt fel: korábban arról írtak, hogy Lipcseivel feszült a viszony, máshol pedig a vele készült cenzúrázott interjúról számoltak be.

Bár megjelentek olyan cikkek, amelyek szerint Lipcsei Péter távozna a Ferencvárostól, a vezetés ezt határozottan cáfolta. Korábban a Blikk írt arról, hogy Lipcsei - aki a tartalékcsapatot irányítja - és a klub utánpótlásának szakmai igazgatója, Theo Schneider között igencsak feszült a viszony. A Rangado.hu cikke szerint pedig a Fradi illetékesei állítólag annyira meg akartak vágatni egy Lipcsei-interjút, hogy azt végül le sem adta az érintett rádió. Orosz Ferenc szerint csak hangulatkeltésről van szó, állítása szerint jó a viszonyuk Lipcseivel. Nem távozik Lipcsei Péter a Ferencvárostól - szögezte le az FTC Labdarúgó Zrt. vezérigazgatója az Origónak.

„Semmi sem igaz. Miközben az FTC vezetése igyekszik folyamatosan fejleszteni a klubot, arra is nagyon ügyel, hogy ápolja a hagyományokat, tisztelje és megbecsülje a legendákat. Ilyen legendás alakja a Fradinak a klubrekorder Lipcsei Péter, aki évek óta edzőként erősíti az egyesületet... Az FTC kiválósága és a klub vezetése közé hiába próbálnak némelyek éket verni, Péterrel kifejezetten remek a klub elnökének, Kubatov Gábornak a viszonya, kölcsönös a tisztelet. Én is nagyszerű kapcsolatot ápolok Petivel hosszú évek óta, függetlenül az éppen aktuális pozíciómtól, pontosan tudjuk, a Fradi mivel tartozik neki és ő is tisztában van azzal, hogy a klub vezetése számít a munkájára”.

A vénaszenner csak ürügy, sokan elárulták a csapatot

PestiSracok facebook image

Orosz szerint a Fradi mérkőzéseit bojkottáló szurkolók magára hagyták a csapatot.

„Azon is érdemes lenne elgondolkodni, hogy azok, akikről beszélek, magukra hagyták a csapatot és a Fradit például az ősi rivális Újpest elleni Magyar Kupa-döntőben is

– mondta. –

Az én édesapám, aki 1934-ben született és 2014-ben hagyott itt minket, és aki 1952-1966 között a Fradi játékosa volt, nem hogy nem játszhatott egy Újpest elleni kupadöntőn, de nem is láthatott ilyet, hiszen az utolsó 1933-ban volt... És ezek a csoportok inkább kint maradtak és nem szurkoltak Gerának, Bödének... A beléptető rendszer itt már csak egy szimbólum, mindenki tudja, hogy nem arról van szó. Közel 100 ezren szkenneltek és senkinek semmilyen problémája nem volt ebből. Az viszont már tényleg felháborító, hogy egy olyan klubikont, mint Lipcsei Peti, szintén eszközül próbálnak használni a saját céljaikra.”

Nehéz igazságot tenni, az tény, hogy a távol maradó szurkolók miatt sem balhé, sem hangulat nincs a Fradi meccsein. Ráadásul a csapat szereplése továbbra sem túl jó ebben a szezonban: szombaton csak gólnélküli döntetlent játszottak Debrecenben, így hátrányuk hat pontra nőtt az éllovas Videoton, Honvéd kettőshöz képest.

Fotó: Blikk

Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.