Pesti Srácok

Legyőzte a lengyel Kielcét a második félidőre feltámadó Veszprém

Legyőzte a lengyel Kielcét a második félidőre feltámadó Veszprém

Megszerezte hatodik győzelmét a Telekom Veszprém a Bajnokok Ligája csoportkörében, de nagyon meg kellett szenvednie ezért. A szünetben még a vendég Kielce vezetett; a magyar bajnok a második félidőben fordította meg a rangadót.

A Telekom Veszprém házigazdaként 28–24-re legyőzte a lengyel Vive Kielce csapatát a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének kilencedik fordulójában, szombaton. A fehérorosz Arcem Karalek vezérletével a vendégek kezdtek jobban, de a Veszprém a 12. percben átvette a vezetést. Ezt újabb 3–0-s lengyel sorozat követte, és mivel a Kielce rendszeresen meg tudta játszani a beállóját – ráadásul a házigazdákat négyszer sújtották kiállítással –, a szünetben 13–15 volt az állás. A vendégek hatékonyabban védekeztek, és pontosabban lőttek, ezért a részeredmény hűen tükrözte a játék képét.

A második felvonás elején a csereként beállt Sterbik Árpád bravúros védésekkel mutatkozott be; erre alapozva Petar Nenadic irányításával újra vezetést szerzett a hazai csapat. A Veszprém a 45. percben vezetett először két góllal; a Kielce – Andreas Wolff kapus remeklése ellenére – némileg elbizonytalanodni látszott, és tíz percen keresztül nem talált a hálóba. A lengyel együttes a hajrában nyitott védekezésre váltott; ez 3–0-s sorozatot eredményezett számára, de az egyenlítésre nem volt esélye. A mezőny legeredményesebb játékosa Karalek volt hat góllal; a veszprémiek közül a svéd beálló, Andreas Nilsson ötször talált be.

A hat győzelemmel, egy döntetlennel és egy vereséggel álló Mol-Pick Szeged vasárnap a szlovén Celje csapatát fogadja, a hat győzelemmel és három vereséggel rendelkező Veszprém pedig jövő vasárnap a címvédő északmacedón Vardar Szkopje otthonában folytatja szereplését a BL csoportkörében.

PestiSracok facebook image

Forrás és fotó: MTI

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!