Pesti Srácok

Gulácsi Péter a világ tíz legjobb kapusa között

null

A futballstatisztikákra szakosodott Squawka Football a hivatalos honlapján közölt egy terjedelmes cikket, amelyben rangsorolja és bemutatja a focivilág tíz legjobb kapusát. Az illusztris társaságba az RB Leipzig kapusa, a harmincnégyszeres magyar válogatott Gulácsi Péter is bekerült.

Muhammad Butt, a Squawka Football újságírója kiemeli, hogy a kapusposzt a legfontosabb, de egyben a legalábecsültebb poszt is a labdarúgásban, hiszen a kapusok rengeteg kritikát kapnak, ha hibáznak, ráadásul a csatárokkal ellentétben náluk egyetlen hiba sem fér bele. A lista kilencedik helyére kerülő Gulácsi Péterről azt írja, hogy nagyban hozzájárult ahhoz, hogy a Bayern München után az RB Leipzigé volt a második legjobb védelem a Bundesligában. A szerző kiemeli, hogy a magyar kapus főszerepet játszott abban, hogy a német csapat eljutott a Bajnokok Ligája elődöntőjéig, és megjegyzi, hogy Gulácsi nem véletlenül került fiatalon a Liverpoolhoz. A 34-szeres válogatott kapus az előző szezonban 13 meccset hozott le bekapott gól nélkül, 87 lövést védett, és 16 akciót állított meg úgy, hogy a 16-oson kívül mentett utolsó emberként.

A teljes lista: 1. Manuel Neuer (német) 2. Jan Oblak (szlovén) 3. Thibaut Courtois (belga) 4. Alisson Becker (brazil) 5. David Soria (spanyol) 6. Marc-André ter Stegen (német) 7. Keylor Navas (Costa Rica-i) 8. Samir Handanovic (szlovén) 9. Gulácsi Péter (magyar) 10. Ederson (brazil)

PestiSracok facebook image

Forrás: origo.hu; Fotó: MTI

Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.