Pesti Srácok

Zacher Gábor: óriásit hibázott a német orvosi személyzet Varga Barnabás sérülésénél

null

Óriásit hibázott az orvosi személyzet, hogy csak késlekedve mentek be a pályára a magyar–skót Európa-bajnoki-mérkőzésen, amikor Varga Barnabás eszméletlenül terült el a földön a skót kapussal való ütközés után – mondta Zacher Gábor az rtl.hu-nak, amit a Mandiner szemlézett. A műtétet követően legkorábban szerdán engedik ki a kórházból a magyar labdarúgó-válogatott középcsatárát, aki többszörös arckoponyacsont-törést szenvedett.

Zachert toxikológusként ismerte meg az ország a médiából, azt viszont kevesebben tudják, hogy mentősként futballmérkőzéseken is dolgozik, így közvetlen tapasztalata van a sportesemények egészségügyi protokolljával kapcsolatban. A magyar–skót meccsen történtekről az rtl.hu-nak azt mondta, hogy a Varga Barnabáséhoz hasonló esetekben az orvosnak akkor is be kell rohannia a játékoshoz a pályára, ha a játékvezető nem állítja meg a játékot, mert a focista életénél semmi sem lehet fontosabb. Ahogy elmondta: „ültem a tévé előtt, és azt mondtam, hogy ilyen csak a mesében van”.

– tette fel a kérdést Zacher.

PestiSracok facebook image
Szoboszlai Dominik és Botka Endre, a magyar csapat tagjai viszik a hordágyat a sérült Varga Barnabáshoz a labdarúgó Európa-bajnokság A csoportjának harmadik, utolsó fordulójában játszott Skócia–Magyarország mérkőzésen a stuttgarti MHP Arénában 2024. június 23-án. Fotó: MTI/Illyés Tibor

Véleménye szerint Varga sérülése után, függetlenül attól, hogy a játékvezető megállítja-e a játékot, a hordágycsapatnak kutya kötelessége lett volna egyből elindulni.

– mondta Zacher, aki arról is beszélt, mennyi mindent kell magával cipelnie a pályára szaladó orvosi személyzetnek.

– tette hozzá.

A sérült Varga Barnabáshoz hordágyat húz Szoboszlai Dominik (k) a labdarúgó Európa-bajnokság A csoportjának harmadik, utolsó fordulójában játszott Skócia–Magyarország mérkőzésen a stuttgarti MHP Arénában 2024. június 23-án. A magyar válogatott a 101. percben szerzett góllal 1–0-ra legyőzte Skóciát, ezzel megőrizte esélyét a nyolcaddöntőbe jutásra. Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

A Varga Barnabáshoz érkező magyar csapatorvos szinte egyből mutatta, hogy hordágyra lesz szükség, azonban a hordágycipelő csapat sokáig az oldalvonalon tétovázott; valószínűleg arra vártak, hogy a játékvezető is engedélyt adjon a pályára lépésükre. Végül Szoboszlai Dominikék fellépésére is szükség volt ahhoz, hogy elinduljanak a sérült játékoshoz, akinek az ápolását ekkor már lepedőkkel takarták el a közönség elől. Később kiderült, hogy Vargának több arccsontja is eltört és műteni kell, így számára biztosan véget ért az Európa-bajnokság.

Legkorábban szerdán hagyhatja el a kórházat Varga Barnabás

– idézte a csatár klubjának, az FTC-nek a honlapja a FradiMédiának nyilatkozó Pánics Gergely csapatorvost.

– fogalmazott az orvos, aki nem akarta kommentálni a stadionban szolgálatot teljesítő egészségügyi személyzet tevékenységét:

Forrás: Mandiner, MTI; Fotó: MTI/Illyés Tibor