Pesti Srácok

Az eddigi legjobb játékkal fölényes győzelmet arattunk a nagy rivális ellen - Férfi vízilabda csoportmérkőzés: Magyarország-Szerbia 17–13

Az eddigi legjobb játékkal fölényes győzelmet arattunk a nagy rivális ellen - Férfi vízilabda csoportmérkőzés: Magyarország-Szerbia 17–13

Egyértelműen a legjobb mérkőzését játszotta a magyar férfi vízilabda-válogatott a párizsi olimpia csoportkörének végén. A szerbek elleni párharc ugyan most csak a csoport harmadik-negyedik helyezettjének kilétéről döntött, de a ma látott játék mégis szép reményekkel kecsegtet, hiszen két nap múlva kezdődnek a helyosztók.

Figyelembe véve, hogy milyen nagy rangadó egy magyar-szerb férfi pólóban, igazán különleges meccset játszott ma egymással a két csapat. A presztízsen kívül ugyanis túlontúl nagy tétje nem volt a két gárda mai párharcának. Az már korábban eldőlt, hogy sem mi, sem a szerbek nem nyerhetik meg a csoportot, mint ahogyan a továbbjutást is kivívta mindkét válogatott. Így annyi maradt a kérdés, hogy melyik csapat jut tovább a harmadik és melyik a negyedik helyen?

Vogel Soma bravúrjaival indult a találkozó, az első három szerb próbálkozást egyaránt magabiztosan hárította, igaz, elöl nem voltunk kellően határozottak, így nem sikerült komoly előnybe kerülni. Sőt, a szerbek elkezdtek túljárni a magyar kapusfenomén eszén, amely így szerb vezetést eredményezett. A negyed végéig csak kétszer tudtunk válaszolni a szerbek négy találatára (2-4), így nagyon jól jött, hogy a második negyed elején zsinórban négyszer betaláltunk.

A szerb Nemanja Vico (k) gólöröme a Magyarország-Szerbia mérkőzésen a Párizs melletti Nanterre-ben lévõ Paris La Défense Arénában 2024. augusztus 5-én.<br />Fotó: MTI/Kovács Tamás
A szerb Nemanja Vico (k) gólöröme a Magyarország-Szerbia mérkőzésen a Párizs melletti Nanterre-ben lévõ Paris La Défense Arénában 2024. augusztus 5-én.
Fotó: MTI/Kovács Tamás
PestiSracok facebook image

A ragyogó kezdés eredményeként immáron nálunk volt a kétgólos fór, de aztán előbb ötméteresből, majd akcióból is betaláltak a szerbek, így ismét egyenlő volt (6-6). Varga Dénes távoli bombájával ismét vezettünk, majd miután a szerbek egyenlítő góljára Zalánki fórból rögtön válaszolt, így tartottunk előnyünket (8-7). Mandics ejtését Vogel könnyedén védte, s mivel Varga Dénes elképesztő helyzetfelismeréssel a saját térfeléről ejtett az üresen maradt szerb kapuba, így a félidőben két góllal már mi vezettünk (9-7).

A harmadik játékrész elején is elhoztuk a labdát a ráúszásnál, és az akció végén Fekete Gergő remek csavargólt lőtt a jobb sarokba. Remek védekezés után kettős fórba kerültünk, amit egy húzással Jansik ki is használt. Megnyugtató előnybe kerültünk (11-7). Vámos Márton remek találata után tudtak a szerbek először betalálni ebben a negyedben, Mandics szépített, de erre megint két magyar válasz érkezett, mert Zalánki és Vigvári is betalált (14-8). Újabb gólváltás után maradt a hatgólos előny, s miután a szerbek nem tudtak közelebb jönni, kijelenthető volt, hogy az utolsó negyed előtt eldőlt a mérkőzés (15-9).

Jansik Szilárd (b2) és Vogel Soma kapus (b) a 2024-es párizsi nyári olimpia férfi vízilabdatornáján, a B csoportban játszott Magyarország-Szerbia mérkőzésen.<br />Fotó: MTI/Kovács Tamás
Jansik Szilárd (b2) és Vogel Soma kapus (b) a 2024-es párizsi nyári olimpia férfi vízilabdatornáján, a B csoportban játszott Magyarország-Szerbia mérkőzésen.
Fotó: MTI/Kovács Tamás

A záró negyedre Bányai Márk érkezett, és az okozott némi izgalmat, hogy a ráúszás után feldobás döntött arról, kié legyen a labda. A szerbeké lett, de nem tudtak betalálni az első támadásukból. Eztán viszont három egymást követő támadásukat is góllal fejezték be, s mivel most nekünk akadt kissé eredménytelenebb időszakunk, így felzárkózott Szerbia. Szerencsére azonban három gólnál közelebb nem tudtak feljönni, így nem lett igazán izgalmas a vége.

A magyar férfi vízilabda-válogatott az egész olimpiai tornát figyelembe véve ma játszott a legjobban, különösen a második és a harmadik negyedben játszottunk kiválóan, alaposan kipókhálózva a szerb cserekapus hálóját. Miután a helyezésekről döntő mérkőzéseken lesz majd igazán fontos a jó forma, a ma látott játék jó előjel az olimpia két nap múlva kezdődő záró szakaszát tekintve.

Vezető kép: MTI/Kovács Tamás

Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.

Nagyon súlyos, sötét dolgokról írok - Mező Gábor az első novelláskötetéről, régi és új ügynökökről (PS-videó)

‎Polbeat 2024 szeptember 10.
Nagyon súlyos, sötét történetekről írok. Gondolom nem meglepetés, hogy a XX. század második feléből. Azért dolgozom, hogy valamennyire tanuljunk a múltból, és ne menjünk bele ugyanazokba a csapdákba, amikbe korábban. Erre vonatkozik a cím, hogy Az ördög van odakint. Az ördögöt valahogy kívül kell tartanunk, nem szabad beinvitálni a házunkba. Ugyebár csak akkor tud bejönni, ha meghívjuk - mondta Mező Gábor kutató-író első novelláskötetéről, Huth Gergely kérdéseire.