Pesti Srácok

Járomcsonttörést szenvedett a Fradi ellen mesterhármast jegyző Bárány Donát

Járomcsonttörést szenvedett a Fradi ellen mesterhármast jegyző Bárány Donát

Amint arról tegnap este portálunkon is beszámoltunk, a Debrecen fordulatos, kiváló meccsen 5-4-re legyőzte a címvédő Ferencvárost a labdarúgó NB I-ben. A mérkőzés hőse egyértelműen az alig negyedóra alatt klasszikus mesterhármast jegyző Bárány Donát volt, aki számára azonban a rendkívüli teljesítménye ellenére is borzalmasan zárult a mérkőzés. Egy brutális leütközés után még a szünet előtt le kellett cserélni, majd később kórházba is szállították. Mostanra megvan a diagnózis is: a kiváló támadó járomcsonttörést szenvedett.

Eddigi legnagyszerűbb teljesítményét produkálta az élvonalban a Debreceni VSC csatára, Bárány Donát. A Loki támadója néhány hete válogatott formában futballozik, hétről-hétre megzörgeti az aktuális ellenfél hálóját. A Ferencváros elleni találkozón magyar pályán ritkán látható teljesítménnyel rukkolt elő, hiszen tizenhét perc alatt háromszor is betalált Dibusz Dénes kapujába. Külön kiemelendő, hogy mindhárom góljánál más-más csatárerényeit csillantotta meg. Az első találata előtt pengés csellel egyszerre két védőt csapott be, és úgy lőtt a hálóba, ezt követően a gyors helyzetfelismerése hozta meg a gólt, majd robbanékonyságát kamatoztatva szerezte meg harmadik találatát.

A támadó játékát ismerők tudják jól, hogy tankszerű játékosról van szó, aki nem majrézik, nem fél belemenni a „présbe”, akár három védőtől övezve is bátran megküzd a labdáért. Ezzel magasan kiemelkedik az NB I-es átlagból, igaz, ennek olykor következménye is van, szinte minden szezonjában elszenvedett valamilyen komolyan sérülést. Sajnos ezúttal is ez történt. Egy indításra megindulva kiugrani készült, amikor a Ferencváros hátvédje, Szalai Gábor nemes egyszerűséggel letaglózta az addigra már mesterhármast szerző csatárt. Bár egy ideig még a pályán maradt, végül a szünetet sem tudta kivárni a pályán: Nestor El Maestro vezetőedző a félidő vége előtt lecserélte.

Méltán ünnepelték csapattársai Bárány Donátot (k), aki alig negyedóra leforgása alatt klasszikus mesterhármast szerzett a Ferencváros ellen!<br />Fotó: MTI/Derencsényi István
Méltán ünnepelték csapattársai Bárány Donátot (k), aki alig negyedóra leforgása alatt klasszikus mesterhármast szerzett a Ferencváros ellen!
Fotó: MTI/Derencsényi István
PestiSracok facebook image

Már a második félidő alatt híre jött, hogy Bárányt kórházba kellett szállítani. Bár sokáig reméltük, hogy „csupán” agyrázkódás gyanúja van, mostanra kiderült: a baj komolyabb. A kiváló csatár járomcsont-törést szenvedett. Amint azt a Debreceni VSC hivatalos honlapjának Bárány Donát elmondta, már jobban van, és bár fájdalmai még mindig vannak, túl sok időt nem szeretne kihagyni.

– fogalmazott a támadó a dvsc.hu érdeklődésére.

Bárány Donát mielőbbi gyógyulásában nemcsak a debreceni futballbarátok bíznak. A góllövőlista éllovasára szükség lehet a jövő évben komoly feladatok előtt álló nemzeti csapatunknak is.

Vezető kép: MTI/Derencsényi István

Ajánljuk még

Huth Gergely: az ország jobbik részétől kérdezem, eltűrjük mi ezt?

Magyar ugar május 5.
Portálunk főszerkesztője reagált arra a példátlan megfélemlítési hullámra, amit a még meg sem alakult új kormány mögötti politikai hatalom indított. Huth Gergely bejegyzésében azt firtatja, hogyan történhetett meg, hogy eljutottunk oda, hogy hatósági intézkedések nélkül kényszerítenek embereket arra, hogy lemondjanak magánvagyonukról pusztán azért, hogy kielégítsék a leendő miniszterelnök bosszúvágyát.

A szerkesztett tartalom felelőssége és az érettségi

Magyar ugar május 5.
Tegnap történt, a Facebookon én is megemlékeztem róla, egy érettségiző lány, akit az Index interjúvolt meg, valami olyasmit mondott (az Index címadása alapján is), hogy a nehéz magyar érettségi a vesztes kormány bosszúja a fiatalokon. Ha valaki odakattint és megnézi a tegnapi posztomat, láthatja, nem az érettségi első napján átesett interjúalanyt bíráltam, hanem az újság címadásán háborodtam fel.