A Jobbik egyik Győr-Moson-Sopron megyei erős embere, az Új Magyar Gárda megyei kapitányának, Karaffa Dávidnak a keresztszülei is belecsaptak a politikai bizniszbe, méghozzá férj és feleség más-más kamupárt színeiben. Karaffa Lászlónak, a MÉDTEP (Magyarországon Élő, Dolgozó és Tanuló Emberek Pártja) színeiben sikerült is összegyűjtenie az induláshoz szükséges 500 támogatói aláírást. Feleségének, Karaffa Lászlónénak, aki a Családok Pártja színeiben indult volna, nem.
A Győr-Moson-Sopron megyei 3-as számú választókerületben (Csorna és vidéke) összesen 16-an futottak neki a választási kampánynak, kilencen lettek képviselőjelöltek, közülük négyen egy-egy kamupárt színeiben, mint az Összefogás Párt, a Sportos és Egészséges Magyarországért Párt, a Szegény Emberek Magyarországért Párt és a MÉDTEP. A PestiSrácok.hu telefonon szóra bírta Karaffa Lászlónét, aki a Családok Pártja színeiben indult volna, és sajnálkozott, hogy végül nem sikerült összegyűjtenie a kellő számú aláírást. Pártja programját ugyan nem tudta elmondani, ahogy azt sem, körülbelül hány család él a választókerületében, de arról büszkén beszélt, hogy a családjukban nem okoz problémát, hogy most más-más pártokat képviselnek. Az egyedi Jobbikban politizáló keresztfiuk pedig tanácsokkal is segíti őket. Az egyedi Jobbik-csoportra akkor irányult rá a figyelem, amikor a nagy nyilvánosság előtt, hivatalos Facebook-oldalukon a miniszterelnök megölésével viccelődtek.
A csoportban rátalálva a gárdista kapitányra, Karaffa Dávidra, ismerős lett a név. Múlt hónapban több hírportál is közölt cikkeket arról a kamupárt-hálózatról, ami Szepessy Zsolt körül látszik kirajzolódni. Három olyan pártnak is sikerült komoly eredményt elérnie az aláírásgyűjtésnél, amelyek között összefonódás érhető tetten. A MÉDTEP 40, a Családok Pártja 39 körzetben indított jelöltet. Szepessy pártjának országos listáját (akit tavaly nem jogerősen börtönbüntetésre ítéltek, amiért ukránoknak pénzért ígért magyar állampolgárságot) végül nem vették nyilvántartásba, 65 egyéni jelöltje viszont zöld utat kapott, 16 körzetben pedig rokonok, családtagok indulnak a szatellitpártok színeiben. Például a férj a MÉDTEP-ben, a feleség a Családok Pártjában. Anya-lánya kapcsolatot is találtunk.
Az összefonódást jelzi, hogy a Családok Pártja elnöke, Bányai Ildikó az előző választáson még az Összefogás Párt jelöltje volt. Most minden egyes családtagja a kamupárt-trió egy-egy szervezetének színeiben vág neki a választásnak. Ugyanez a helyzet a csornai körzetben is, ahol a téti Karaffa-házaspár vágott bele a pártbizniszbe. Egy Facebookon talált, 2015-ös egyedi főzőnapon készült fotó alapján vetődött föl a gondolat, hogy esetleg a jobbikos Karaffa Dáviddal állhat kapcsolatban a szépkorú házaspár.
Mert ez esetben viszont joggal vetődik fel annak a lehetősége: a Jobbik is segítheti a kamujelöltek állítását, hogy ily módon próbálják meggyengíteni az erősebbnek vélt ellenfeleiket, megosztva a körzetben a szavazatokat.
„Pénzt is ajánlottak, de nem az volt a lényeg”
És nem nyúltunk mellé! Karaffa Lászlóné, akinek végül nem sikerült jelöltté válnia, és ezt rémesen sajnálja, jó negyedórát csevegett velünk telefonon. Arról azonban, hogy mi is az a Családok Pártja, hogyan segítenék a családokat, és személyesen milyen elképzelései voltak, amiket megvalósított volna, ha netán képviselővé választották volna, nem tudtunk meg semmit. Arról viszont annál többet, hogyan keveredtek a politikába.
Egy kedves ismerősünk ajánlotta, hogy vannak ezek a pártok, amik közül lehetett választani, hogy tetszik-e valamelyik. Aztán én a Családok Pártját választottam, mert hát a családok ugye mégiscsak fontosak, a férjem meg a másikat, a Magyarországon Élők Dolgozók és Tanulók Pártját [a hölgy a párt nevét sem tudta pontosan visszamondani – a szerk.]
– mesélte el Karaffa Lászlóné. Kérdésünkre, hogy pénzt is ajánlottak-e a jelöltségért, egyértelmű igennek felelt, de az összeget nem volt hajlandó elárulni. Azt mondta, igazából a pénz különben is mellékes. Nem is ezért vállalták…
Hát akkor miért? – próbáltuk tudakolni, ahogy a jobbikos Karaffa Dáviddal való kapcsolatot is. Karaffáné büszkén avatott be bennünket, hogy bár az egyedi főzőnapon Dáviddal együtt tüsténkedő Karaffa-házaspár nem ők, de bizony mindannyian rokonok. Karaffa Dávid az ő keresztfiuk. Megkérdeztük nem nézi-e jobbikos rokonuk rossz szemmel, hogy most más párt színeiben kezdtek el politizálni, de Karaffáné azt mondta, ők nagyon nyitott család. Mindenkinek megvannak a maga nézetei. A keresztfiuk a tanácsaival pedig még segíti, támogatja is őket.
Lett volna még vagy száz kérdésünk, de Karaffa Lászlóné azt mondta, telefonon nem mesélne többet, hívjuk inkább a férjét. Ő végül is jelölt lett. De Karaffa László, amit meghallotta, kik vagyunk és honnan keressük, már bontotta is a vonalat. Hasonlóan jártunk Karaffa Dáviddal is. Ő előtte azonban még jól megtagadta a saját keresztszüleit. Azt állította, több mint egy éve nem is beszélt velünk – amikor megkérdeztük, akkor a keresztanyja miért állít mást, lecsapta a telefont.
Vezető kép: hirpatak.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS