Kolléganőmmel, Vincze Emíliával titkos randira szöktünk a koronavírus idején, hogy végre személyesen is beszélhessünk arról, milyen kreatív megoldások születnek, ha egy országban elfogy a védőmaszk. Ezen kívül szót ejtettünk Karácsony Gergelyről, aki szerintünk azt gondolja, hogy a vírus csak április 27-e után fertőz, és azt a videót is kiveséztük, amelyben brit migránsok arról beszélnek, milyen nagyszerű érzés, hogy végre nem őket tekintik ellenségnek, akik elveszik másoktól a munkát. Meglepetésként randitippekkel is készültünk volna, azonban megjelent előttünk Győrfi Pál és hazaküldött bennünket.
Magyarországon – hála a kormánynak – van elég védőmaszk, így nem lesz gond, ha Budapesten bevezetik április 27-én azt a szabályt, hogy csak maszkkal az arcunkon utazhatunk tömegközlekedéssel, vagy tartózkodhatunk különböző üzletekben. Amerika azonban nem ilyen szerencsés. Az N95-ös maszkokat ott már egy hónapja felvásárolták, bár tény, hogy az emberi kreativitás határtalan. Mark Dice volt olyan kedves és összeszedett nekünk néhány alternatív megoldást, melyek bár nem tűnnek túl bíztatónak, de legalább viccesek.
Eközben a brit bevándorlók kapva kaptak az alkalmon és forgattak egy kisfilmet arról, hogy ők a társadalom leghasznosabb tagjai a járvány idején, annak ellenére, hogy – szerintük – korábban őket ellenségnek tartották, akik a tengerentúlról érkezve veszik el mások munkáját. A lenéző hangvételű videóban a kanadai vlogger, Lauren Chen háborodott fel. Szerintünk nem is annyira ok nélkül.
Csütörtökön jelent meg egy cikk a pestisrácok.hu-n, hogy a zöldek a klímahisztii fokozására “használják” a járványt. Őket még az sem érdekli, hogy emberek halnak meg, de hurrá, látszik a Himalája. Ahogy sok ország, így az Egyesült Államok is elkezdi feloldani a megszorító intézkedéseket, persze csak megfontoltan és fokozatosan. Tomi Lahren legújabb videójában azt fejtegeti, hogy ez miért jó, miért ért vele egyet.
A videót készítette: Tihanyi Rita és Dezse Balázs
Facebook
Twitter
YouTube
RSS