Pesti Srácok

A zöld ökofasiszták szerint hatalmas lehetőség a járvány egy új világ számára

A zöld ökofasiszták szerint hatalmas lehetőség a járvány egy új világ számára

A járvány megmutatta a világnak, hogy milyen lenne egy zöldebb jövő, kevesebb légszennyezéssel, aktívabb vadvilággal – ezt vallják legalábbis a legzöldebb aktivisták, ökofasiszták világszerte (főleg nyugatabbra), és úgy tűnik, egyre többet fogjuk ezeket a véleményeket hallani. Néhányan közülük április 22-én, a Föld Napján kezdtek vélemény-ámokfutni az interneten, az új trendhez pedig már korábban is sok celeb csatlakozott, akik szintén úgy érzik, a vírus nem egy fenyegetés, nem egy krízis, hanem egy óriási lehetőség, amit maximálisan ki kell használni. A jelen probléma megoldásáról – ahogy a klímahisztériák általában – egyik sem beszél, ahogy a járvány eddigi áldozatai is jól láthatóan hidegen hagyják őket. Viszont a lényeg: éppen lehet látni a Himaláját.

A BBC kedvencének számító Brian Cox professzor az elsők között volt, aki nyálcsorgatva, ragyogó tekintettel beszélt arról a Twitteren, hogy azt reméli, a vészhelyzet arra ösztönöz majd minket, hogy megpróbáljuk megfordítani a káros folyamatokat és ezzel megváltoztatni a jövőt.

Figyeltünk, de úgy hallottuk, szó sem volt szó arról, hogy milyen fontos a vakcinakutatás egy olyan jövő érdekében, hogy ne haljanak bele emberek járványokba. A professzor azt hozta fel példának, hogy bezzeg most látható India távolabbi részeiről a Himalája, mert kisebb a környezetszennyezés. Persze a környezetvédelem kiemelten fontos kérdés: nem normális, hogy a szmog eltakarja a napot vagy egy hegyet, viszont a járványban emberek halnak meg, országok adósodnak el, életek mennek tönkre, az érintettek pedig aligha akarják majd megnézni a Himaláját. Érdemes lenne a kezünk ügyében lévő problémákra reagálni.

PestiSracok facebook image

De nem Cox az egyetlen haladásellenes, jólétellenes "tudós", aki sajnos kifejtette a gondolatait. Peter Frankopan történész, az Oxfordi Egyetem professzora korábban már kifejtette:

A hozzászólást olvasva az embernek az az érzése támad, hogy bizonyos embereknek tényleg komolyan kéne venni ezeket a véleményeket, és örökre otthon maradni.

Barack Obama még március végén nyilatkozott meg járványügyben. A volt amerikai elnök kicsit óvatosabb volt, de a mondanivaló lényege nagyon hasonló. Obama szerint rettenetes következményei vannak a klímatagadásnak, és nem engedhetünk meg ebből többet. Szerinte minden fiatalnak többet kell várni a kormánytól, ja, és nem mellékesen a lényeg: "szavazni kell ősszel". Szerencse, hogy Obama nem politikai haszonszerzéssel próbálkozik. Ja, de.

Jane Fonda szintén virológus, jós, klímakutató lett. Szentül meg van győződve róla, hogy a sarki jégtakaró olvadása miatt nem a COVID-19 lesz az utolsó járvány, az alapprobléma pedig nem oldható meg egyéni szinteken, sem pedig olyan kormányok által, akik a nem megújuló energiában hisznek.

– ezt már Al Gore mondta. Jó tudni, hogy egyszer egy olyan alelnöke volt az Egyesült Államoknak, aki mindenhez (is) ért.

A Spectator egyik cikkében elolvasható egyébként Dr. Rupert Read véleménye. A szélsőségesen agresszív klímavédő, ökofasiszta szervezet, az Extinction Rebellion szóvivője nemrég azt nyilatkozta: "ez egy hatalmas lehetőség a szervezetnek; fontos, hogy ne hagyjuk kárba veszni a krízist". Ezt egyébként eredetileg Rahm Emanuel demokrata politikus, Chicago volt polgármestere is mondta korábban, és egyébként logikus is a gondolat, mert sokan úgy érzik, ilyenkor megtehetnek dolgokat, amiket korábban nem, míg mások teszik a dolgukat és nincs idejük nyerészkedni, szervezkedni.

Számtalan hasonló vélemény, kijelentés és megnyilatkozás kering az interneten (ezekből szemezgetett a ClimateDepot) jelenleg is, ami nem meglepő: a jelenleg összeomlani tűnő világ éppen ideális a zöldeknek, akik gyűlölik a repülőket, a gazdasági növekedést, a kapitalizmust, és persze a szuverén országokat, akiknek saját döntéseik vannak. Na, éppen ezért nem fog összeomlani a világ, hiszen vannak olyan vezetők, akik nem hisztiztek, nem a Facebookra posztolgattak, hanem cselekedtek és időben hoztak meg jó döntéseket.

Forrás: Breitbart, Spectator, climatedepot.com, Twitter; Vezető kép: Ronaldo Schemidt/AFP via Getty

Ajánljuk még

Boros Lajos, az "erkölcsi nulla", a "tégla" – Így lett a KISZ dalnokából a Hanglemezgyár cenzora

A Hálózat 2020 június 14.
Boros Lajos, a ma is népszerű "Lali király" a Danubius Rádiónál, Bochkor Gábor társaként lett igazán ismert. A hetvenes években még politikai csasztuskákat énekelt, olyan gyengén, hogy azt még az akkori sajtó is kritizálta. A KISZ egyik kedvence eredetileg mérnök volt, de olyan jól helyezkedett, hogy 1973-ban már ő is kimehetett a berlini VIT-fesztiválra. Egy másik rendszerkedvenc duó szerint Boros feljegyzéseket írt róluk, ők ezért nem mehettek a következő VIT-re, Kubába, holott Fidel Castro öccse is rajongott értük. Ők egyszerűen "téglának" nevezték Borost. Tény, hogy Boros jól helyezkedett, mert a Hanglemezgyárnál folytatta, ahol Bors Jenő és Erdős Péter befolyásos munkatársa lett. Galla Miklós szerint Boros "erkölcsi nulla" volt, és szándékosan gyereklemezként adta ki az albumukat. A ma már kevéssé ismert, de akkor nagyon népszerű Névtelen Nulla szerint nekik is Boros tartott be, legnagyobb sikereik idején nem adta ki a lemezüket, és később is C kategóriásak lettek. Boros Lajos ismeretlen története.

Háromgyermekes postáskisasszonnyal, a pártklub kalandos múltú sztárjával bukott le Jakab Péter

Exkluzív 2021 november 24.
Háromgyermekes édesanya Molnár Enikő, Jakab Péter kabinetfőnöke, akivel lebukott a Jobbik elnöke – tudta meg a PestiSrácok.hu. Hétfőn a Bors hozott hozott nyilvánosságra egy videofelvételt, amelyen az látható, hogy Jakab egy budapesti lakásnál várja a nőt, majd széttárt karokkal rohan elé, másnap reggel pedig nagy körültekintéssel, együtt is távoztak a lakásból. Az azóta megjelent cikkek szerint Jakab autója többször is ennél a lakásnál parkolt és olyan fotó is nyilvánosságra került, amelyen a Jobbik elnöke egy bőrönddel érkezik a lakáshoz. Kedden pedig arról írt a Bors, hogy bár Molnár Enikő letagadta, hogy Jakab ezúttal is nála töltötte az éjszakát, később úgy menekítették ki a politikust a lakásból. Jakab Péter persze tagad és perrel fenyeget mindenkit, azt próbálja elhitetni, hogy csak munkakapcsolat fűzi a kabinetfőnökéhez, és egész éjszakákon át csak dolgoznak.