Pesti Srácok

Szerinted mennyibe kerülhet egy facsemete elültetése Budapesten? Jávor Benedek elárulta nekünk (videó)

Évek óta dúl a harc a Római-parton. A helyiek egy része egy, a szentendreihez hasonló mobilgáttal szeretné védeni a területét, a "zöldek" szerint viszont ez tönkretenné a part természetes jellegét. Annak ellenére, hogy a magyar kormány már elkülönített egy jelentős összeget a gátépítésre és Brüsszelből is megítélt tízmilliárd forintnyi támogatást az árvízvédelemre, a főváros vezetése ma azzal büszkélkedik, hogy ez a terv lekerült a napirendről. "Aki hullámtérben építkezik, a számítson rá, hogy az árvíz kárt tehet az ingatlanjában" - hangoztatják a Párbeszéd Magyarországért megmaradt képviselői. Nézzétek meg a teljes videót!

Mivel a Római-part mobilgát nélkül maradt, Egri Gábor, az Egyesület a Római-partért alelnöke saját kezébe vette az irányítást és felállított egy ideiglenes gátat. Ehhez elmondása szerint szükség volt hat darab cserje kivágására, amit a Párbeszéd Magyarországért nem nézhetett tétlenül. Ritkán adatik ilyen remek alkalom, amikor megmutathatják, mennyire elhivatottak a zöldpolitikát illetően, ezért gerilla-faültetést hajtottak végre. Elmondásuk szerint nem volt árvízveszély, de Egri Gábor harminc méteres gátja amúgy sem védett volna meg semmit. A helyzetet bonyolítja, hogy Egri Gábor ideiglenes gátja nem harminc méter volt, hanem ennek közel tizenötszöröse. Erről IDE KATTINTVA bővebben is olvashatsz. A Párbeszéd emellett olyan területre ültette a fákat, ahol pár év múlva egy földalatti vezeték tervezett cseréje miatt azokat amúgy is ki kell majd vágni.

Római-Part Szabó Tímea, a Párbeszéd frakcióvezetője, társelnöke, Óbuda-Békásmegyer országgyűlési képviselője és Karácsony Gergely, a Párbeszéd főpolgármester-jelöltje Tarlós István semmit nem tesz, hogy megvédje!" címmel sajtótájékoztatót tart. Fotó: Horváth Péter Gyula

A sajtótájékoztató alatt ezen kérdések mellett az is felmerült, hogy miért kerül egy faültetés (Egri Gábor elmondása szerint) negyedmillió forintba, miközben egy facsemete ára alig éri el a tízezer forintot. Megkérdeztük Jávor Benedeket az ültetés áráról, aki nem tudta megerősíteni a annak pontos költségét, de elképzelhetőnek tartja, hogy egy faültetés ára eléri a negyedmillió forintot.

PestiSracok facebook image

Máig is titok, hogy a betonból és acélból készült gát miért nem épülhetett meg, és hogy miért büszke a Párbeszéd ennek megvétózására, de üdvözítő lenne, ha a baloldal végre valami megalkotása mellett is kampányolna. A természet megóvása nemes cél és valóban mindannyiunk érdeke, de ha a hátország nélküli pártok politikai tőkét kívánnak kovácsolni belőle, az csak az ügy kárára válik.

Ajánljuk még

Nagyon súlyos, sötét dolgokról írok - Mező Gábor az első novelláskötetéről, régi és új ügynökökről (PS-videó)

‎Polbeat 2024 szeptember 10.
Nagyon súlyos, sötét történetekről írok. Gondolom nem meglepetés, hogy a XX. század második feléből. Azért dolgozom, hogy valamennyire tanuljunk a múltból, és ne menjünk bele ugyanazokba a csapdákba, amikbe korábban. Erre vonatkozik a cím, hogy Az ördög van odakint. Az ördögöt valahogy kívül kell tartanunk, nem szabad beinvitálni a házunkba. Ugyebár csak akkor tud bejönni, ha meghívjuk - mondta Mező Gábor kutató-író első novelláskötetéről, Huth Gergely kérdéseire.

Itt a nagy antifa-széljobb vita a Polbeatben: "Nefelejcs" Gergő vs. Lipták Tamás, csütörtök 18 óra, R56!

‎Polbeat 2025 május 29.
Szélsőbal nincs, de igény az volna rá - írta Varga "Nefelejcs" Gergő hét éve a Tett blogon. Nem kellett sokat várnia, hogy a folyamatosan tüzelt antifa csoportok végül radikalizálódjanak, elég csak az Ilaria Salis-féle, 2023-as budapesti terrortámadásra gondolni. Varga "Nefelejcs" Gergő, aki a marxista portál, azaz a Mérce munkatársaként, a Vörös Szittya vlog arcaként és mindenek előtt antifa szervezőként ismert, elfogadta a PestiSrácok felkérését, hogy a másik nagy közéleti szubkultúra, a nemzeti radikálisok emblematikus képviselőjével, Lipták Tamással, a Jobbszélső Telegram csatorna szerkesztőjével, a Magyar Jelen szerzőjével megmérkőzzön a Polbeat nyilvános felvételén, május 29-én, csütörtökön, 18 órától, az R56 Sörözőben. Mérkőzésvezető: Huth Gergely és Kertész Dávid.