Magyar Levente: az oktatás területére is kiterjesztjük a humanitárius együttműködést
Az oktatás területére is kiterjeszti az Ukrajnát segítő humanitárius tevékenységét Magyarország - mondta a közmédiának a Külgazdasági és Külügyminisztérium (KKM) parlamenti államtitkára Kárpátalján tett csütörtöki látogatásán. Magyar Levente emlékeztetett, az ország a háború kitörése óta intenzív humanitárius segítséget nyújt Kárpátalja mellett azokban a nyugat-ukrajnai megyékben, amelyek a legtöbb belső menekültet fogadják. A magyar kormány elsősorban az Ökumenikus Segélyszervezeten keresztül folyósít komoly, milliárdos nagyságrendű támogatásokat, ennek segítségével építenek újjá Kijev környékén több, a harcokban lerombolt épületet.Orbán Viktor: Szankciók helyett gazdasági együttműködés (videó)
Szerdán Üzbegisztánba utazott Orbán Viktor, hogy részt vegyen a türk államok vezetőinek csúcstalálkozóján. Az egyeztetések eredményeiről csütörtökön egy videót is közzétett a közösségi oldalán. A felvételen elhangzott, hogy „van miről beszélni: háború, szankciók, világgazdasági válság, általános bizonytalanság itt és Európában is” – sorolta a magyar miniszterelnök.Ezért számolják még mindig az amerikaiak a voksokat
Még mindig nincs eredmény több helyen a november 8-án, kedden tartott amerikai félidős választásokat illetően, mivel több helyen még zajlik a szavazatok összesítése. A dolog egyik oka az, hogy az Egyesült Államokban államonként és megyénként változó lehet a megszámlálás sebessége, így a végeredményekre vonatkozó számok is változnak, másrészt azzal is magyarázható, hogy az Egyesült Államok sajátosságainál fogva sokkal hosszabb szavazólapokkal dolgozik, mint a többi demokrácia, ahol egy szavazólapon jellemzően egy téma – például a helyi képviselők sora – szerepel.Szijjártó Péter: a paksi atomerőmű bővítése nemzetstratégiai érdek
A paksi atomerőmű bővítése egyszerre nemzetstratégiai és nemzetbiztonsági érdeke Magyarországnak - írta a külgazdasági és külügyminiszter a Facebook-oldalán csütörtökön. Szijjártó Péter úgy fogalmazott, hogy az ukrajnai háború és a brüsszeli szankciós politika kudarca miatt globális energiaválság alakult ki, amely "hosszú távon itt lesz velünk".Huth Gergely a Mokkában: az igazság az, hogy Baranyi Krisztina veszít pereket a PestiSrácok.hu ellen
Azzal, hogy Baranyi Krisztina ócska, fizetett propagandistának nevezte Szalai Szilárdot, és szennymédiának a PestiSrácok.hu-t, tulajdonképpen az egész konzervatív sajtót minősítette - jelentette ki portálunk főszerkesztője a TV2 Mokka című műsorában.A tüntető diákok ultimátumot adtak az MTVA-nak
Az Egységes Diákfront a 24.hu szerkesztőségéhez eljuttatott közleményében emlékeztetett arra, hogy eddig a március 16-ai demonstráció, a szeptember 2-ai vonulás, az október 5-ei hídfoglalás és az október 11-ei tüntetés szervezőjeként elmaradt a meghívása, ezért immár követeli a szereplést a köztévétől.A Polbeatben ma tort ül a "szennymédia" - Jöjjön el, mondja el véleményét a gyűlölködőkről!
Jurák Kata, a PestiSrácok.hu lapszerkesztő-főmunkatársa, Bálint Botond, portálunk vezető szerkesztője (a misszionárius, akit még mindig nem ettek meg) és Huth Gergely főszerkesztő lesz a Polbeat csütörtöki felvételének résztvevője, ahol arra kérjük majd nézőinket-olvasóinkat: mondják el, szerintük mi az "ócska, fizetett, propaganda-szennymédia" valójában. Beszélünk majd a sajtó tényleges küldetéséről és a nyilvánosság erejéről, elvárásokról és lehetőségekről, továbbá kibeszéljük a gyűlölködők, acsarkodók Top 27-es listáját.A szövetség elnöksége hozzájárul Liu Shaolin Sándor és Liu Shaoang országváltási kérelméhez
A Magyar Országos Korcsolyázó Szövetség (MOKSZ) elnöksége csütörtöki elnökségi ülésén úgy döntött, hogy hozzájárul az olimpiai bajnok rövidpályás gyorskorcsolyázó testvérpár, Liu Shaolin Sándor és Liu Shaoang országváltásra vonatkozó kérelméhez. A szövetség közleménye szerint az MOKSZ megkapta azt a két sportoló által aláírt, október 30-án kelt nyilatkozatot, melyben jelezték, hogy nem kívánják aláírni új, a 2022 és 2026 közötti időszakra vonatkozó sportolói szerződésüket és kérik közös megegyezéssel az országváltást, egyúttal a korábbi szerződéses jogviszonyunkból eredő esetleges további fizetési vagy egyéb kötelezettségeik alóli mentesülést.Kétszáz évre elegendő széntartalékon ül az ország
Kétszáz évre való széntartaléka van Magyarországnak, s valós igény esetén az aktuális termelési kapacitás akár néhány hónap alatt is jelentősen bővíthető – nyilatkozta a hazai lignittermelés növeléséért felelős miniszteri biztos, Riz Gábor a VG-nek. A politikus a lapnak arról is beszélt, hogy háború és az elhibázott brüsszeli szankciók Európa-szerte nagyon súlyos energiakrízist okoztak, és felborították a hagyományos energiaellátási rendszert, ezért újra fontos szerepet kapott a szén, mint biztonsággal elérhető energiahordozó.Magyarország a hetedik helyre lépett elő az adó-versenyképességi rangsorban
Ezt a hírt a balliberális médiának nehéz lesz kimagyarázni, hiszen a nemzetközi elismerések ritkán jutnak el a portáljaikra. Varga Mihály bejelentése azonban igazolja, hogy hazánk tényleg jobban teljesít.Az MSZP gyerekek fagyhalálát vizionálja, a Párbeszéd szerint hülyeség, hogy az atom olcsóbb, mint a zöldenergia
A paksi blokkok üzemidejének meghosszabbításáról vitáznak az Országgyűlésben a honatyák. Az MSZP-s Harangozó Tamás gyerekek fagyhalálát vizionálta, továbbá számon kérte a kormányon, hogy miért nem adják olcsóbban az áramot. A Párbeszédnél pedig beakadt az örökzöld lemez, Tordaiék még mindig úgy gondolják, hogy az atomenergia drágább, mint a megújulók. Az LMP-s Keresztes László Lóránt Palkovics Lászlót kereste a Parlamentben, de a bújócska nem hozott eredményt.A rosszindulatú várakozásokkal ellentétben Novák Katalin nem egy "aláíró kéz" - mérlegen a köztársasági elnök első hivatalában töltött fél éve
Sokfelé megy, sok mindent csinál és sok mindent akar úgy tűnik, hogy nemcsak „aláíró kéz” ("pecsétnyomó"), mint ahogyan azt előre tételezték az ellendrukkerek a csaknem fél éve hivatalban lévő első magyar női köztársaság elnökről, Novák Katalinról – írja a 888.hu, A Novák-Sztori című cikkében, melyben a köztársasági elnök fél éves munkájának mérlegét elemzi.Irán letartóztatta a londoni székhelyű ellenzéki tévécsatorna egyik alkalmazottját
Az iráni fegyveres erők letartóztatták az Iran International nevű ellenzéki televíziós műsorszolgáltató egyik alkalmazottját, aki menekülni próbált az országból – jelentette csütörtökön a félhivatalos Farsz hírügynökség.Szijjártó: Magyarország a béke fórumaként tekint a Türk Államok Szervezetére
Magyarország a "béke fórumaként" tekint a Türk Államok Szervezetére (TÁSZ), amelynek minden egyes tagja az ukrajnai háború diplomáciai rendezésében érdekelt, szemben a nemzetközi politikai diskurzust jellemző "eszkalációs retorikával" – közölte a tárca tájékoztatása szerint Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter csütörtökön az üzbegisztáni Szamarkandban."Soha többé ne kérdőjelezhesse meg senki Székelyföld létezését!" - Németh Zsolt és Gajdics Ottó a Politikai Pankrációban
Székelyföld és az autonómia ügye volt a legfőbb témája a legutóbbi Polbeat Pankrációnak, ahol Huth Gergely arról kérdezte Németh Zsoltot, az Országgyűlés Külügyi Bizottságának elnökét, a Fidesz alapítóját és Gajdics Ottó újságírót, a Szabad Föld főszerkesztőjét, hogy háborús tússzá válhatnak-e a határon túli magyar közösségek? A beszélgetésben az is felvetődött: hova vezetett volna, ha Magyarország 1999-ben - Clinton és Thatcher követelésére - bevonul Szerbiába?Szijjártó Péter: Kioktatás és leckéztetés helyett kölcsönös tisztelet és előnyök – az üzbég-magyar gazdasági kapcsolatok lehetőségeiről
Magyarország a világ 10 legnyitottabb országa közé tartozik gazdaságilag, az üzbég piac pedig dúskál a lehetőségekben a magyar vállalatok számára és a jó hír az, hogy az együttműködésnek még politikai akadálya sincs. Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter csütörtökön Szamarkandban az üzbég-magyar üzleti fórum megnyitóján beszélt a gazdasági együttműködés lehetőségeiről és az Üzbegisztánnal tavaly aláírt stratégiai partnerségi megállapodás fontosságáról és távlatairól.Orbán Viktor Üzbegisztánból: "elhibázott szankciók helyett gazdasági együttműködés"
A gazdasági, energetikai együttműködésről és a kulturális, oktatási kapcsolatok szorosabbra fűzéséről tárgyalt Orbán Viktor miniszterelnök Savkat Mirzijojev üzbég elnökkel Szamarkandban - közölte Havasi Bertalan, a miniszterelnök sajtófőnöke csütörtökön. A kormányfő közben Facebook-oldalán is üzent Üzbegisztánból: " elhibázott szankciók helyett gazdasági együttműködés".Ajánljuk még

























