Pesti Srácok

A Polbeatben ma tort ül a "szennymédia" - Jöjjön el, mondja el véleményét a gyűlölködőkről!

A Polbeatben ma tort ül a "szennymédia" - Jöjjön el, mondja el véleményét a gyűlölködőkről!

Jurák Kata, a PestiSrácok.hu lapszerkesztő-főmunkatársa, Bálint Botond, portálunk vezető szerkesztője (a misszionárius, akit még mindig nem ettek meg) és Huth Gergely főszerkesztő lesz a Polbeat csütörtöki felvételének résztvevője, ahol arra kérjük majd nézőinket-olvasóinkat: mondják el, szerintük mi az "ócska, fizetett, propaganda-szennymédia" valójában. Beszélünk majd a sajtó tényleges küldetéséről és a nyilvánosság erejéről, elvárásokról és lehetőségekről, továbbá kibeszéljük a gyűlölködők, acsarkodók Top 27-es listáját.

Addig is megismételjük a Baranyi-botrány első napján kifejtett állásfoglalásunkat:

KIÁLLUNK SZALAI SZILÁRD, AZ ATV ÉS A SAJTÓSZABADSÁG MELLETT. A PestiSrácok.hu szerkesztőségének álláspontja szerint etikusan és helyesen jártak el az ATV műsorvezetői, amikor figyelmeztették a közszereplő és közmegbízatást betöltő Baranyi Krisztinát tettei súlyára és elutasították a Szalai Szilárd kollégánkat szakmai becsületében és emberi méltóságában súlyosan sértő vádakat, rágalmakat. Baranyi Krisztina kijelentéseit, viselkedését a sajtószabadság elleni durva támadásként értékeljük. A PestiSrácok.hu bejegyzett, törvényesen működtetett sajtótermék, ezért kollégáink diszkriminálása elfogadhatatlan. Szerintünk egy közmegbízatást betöltő, közpénzekkel gazdálkodó polgármesternek és egy országos párt politikusának kötelessége válaszolnia a neki feltett kérdésekre, újságíró kollégánk sértegetése pedig kimeríti a büntető törvénykönyv a becsület védelmét, illetve a polgári törvénykönyv a személyiségi jogokat védő passzusait és durván sérti a Médiaalkotmány a sajtószabadságot óvó intézkedéseit.

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!