Budapesten hozza létre új, globális termékfejlesztő központját az amerikai Diligent, a világ egyik vezető szoftverfejlesztő és szolgáltató vállalata – jelentette be a külgazdasági és külügyminiszter hétfőn, Budapesten.
Szijjártó Péter elmondta, hogy a 11,3 milliárd forintos beruházáshoz a kormány 2,8 milliárd forint támogatást biztosít. A Diligent 300 új munkahelyet hoz létre, felsőfokú végzettségű, szoftverfejlesztéssel, vállalatirányítási programok fejlesztésével, számítógépes szolgáltatással és informatikai támogatással foglalkozó magyar munkavállalókat vesznek majd fel. A miniszter hangsúlyozta, hogy most különösen éles verseny zajlik a világban a beruházásokért, mert a jelenlegi világgazdasági környezetben egyre ritkulnak a munkahelyteremtő beruházások.
Magyarország ebbe a versenybe időben nevezett be. Az eddigi sikerek azt mutatják, hogy az elmúlt 10 év munkájának köszönhetően az életerős magyar gazdaság az új világgazdasági korszak nyertesei közé tartozik
– fogalmazott Szijjártó Péter. Kiemelte, hogy nagy verseny volt ezért a beruházásért is. Mint mondta, a magyar beruházási és gazdasági környezet, a magyar emberek kreativitása és a hazai felsőoktatási rendszer elismerése is hozzájárult, hogy ezt a magas hozzáadott értékű, komplex kutatás-fejlesztésre alapuló beruházást Budapesten hozza létre a Diligent, és magyar mérnökök, informatikusok kapnak lehetőséget, hogy a világ egyik vezető vállalatának dolgozzanak. Szijjártó Péter komoly lépésnek nevezte a beruházást a magyar gazdaság dimenzióváltása szempontjából.
A Magyarországra érkező beruházások egyre nagyobb mértékben alapulnak a kutatás-fejlesztésre és a magas hozzáadott értékre
– jelezte. A miniszter kitért arra is, hogy az amerikai vállalatok a németek mögött a második legnagyobb beruházók Magyarországon: mintegy 1700 amerikai vállalat százezernél több magyar embernek ad munkát. A kormány 14 amerikai vállalattal kötött stratégiai szövetséget, és 80 új amerikai beruházást jelentettek be az elmúlt hat évben.
Forrás: MTI; Fotó: Facebook
Facebook
Twitter
YouTube
RSS