Pesti Srácok

Szijjártó Péter: Brüsszel nem segít az infláció elleni küzdelemben, Brüsszelből újra csak szankciók jönnek

null

Az Európai Bizottság újabb, tizedik szankciós csomagjának bemutatásával ismét bebizonyosodott, hogy Brüsszel semmilyen segítséget nem nyújt az infláció elleni küzdelemben – közölte a tárca tájékoztatása szerint csütörtökön Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter. A tárcavezető arról számolt be, hogy az európai uniós tagállamok már meg is kezdték az Oroszországgal szembeni újabb büntetőintézkedésekre vonatkozó javaslat tárgyalását szerdán.

– tette hozzá. Szijjártó Péter arra is kitért, hogy egyes tagországok képviselői az előző napi vitán több olyan javaslatot tettek, amelyek súlyosan veszélyeztetnék Magyarország energiaellátásának biztonságát. Erre példaként hozta fel, hogy voltak, akik a Barátság-kőolajvezetéken való szállítás ellehetetlenítését, illetve az Oroszországgal folytatott nukleáris együttműködés szigorú korlátozását szorgalmazták. Aláhúzta: ezen lépésekkel "bizony ismételten a magyar emberekkel fizettetnék meg a háború árát", és ezért a kormány mindent meg fog tenni ezek megakadályozása érdekében.

PestiSracok facebook image

– szögezte le. A miniszter úgy vélekedett, hogy "háborús lépések és szankciók helyett végre arra lenne szükség, hogy az Európai Unió is a béketeremtésre koncentráljon", hiszen csak ekként lehet emberéleteket menteni, ezért tűzszünetet kell elrendelni és béketárgyalásokat kell indítani minél előbb.

– mondta.

Forrás: MTI; Fotó: MTI/Soós Lajos

Ajánljuk még