Pesti Srácok

Tállai András: a lakosság és a vállalkozások védelmében el kellett rendelnünk az adóemelési stopot

Tállai András: a lakosság és a vállalkozások védelmében el kellett rendelnünk az adóemelési stopot

A kormány a járvány elleni küzdelem részeként folyamatosan csökkenti az állami adókat, számos baloldali vezetésű városban, kerületben azonban emelnék a helyi közterheket. A lakosság és a vállalkozások védelmében el kellett rendelnünk az adóemelési stopot – mondta Tállai András, a Pénzügyminisztérium parlamenti ügyekért felelős államtitkára a Világgazdaságnak, csütörtökön, miután a kormány rendeletben tiltotta meg, hogy az önkormányzatok jövőre emeljenek a helyi adókon, új közterhet vezessenek be vagy megkurtítsák az adókedvezményeket.

Az államtitkár hangsúlyozta: a kormány az elmúlt hónapokban több adócsökkentésről is határozott, az állam négyszázmilliárd forint adóról mondott le, és ezt azért tette, hogy a válság sújtotta ágazatok vállalkozásai talpon maradhassanak, a munkavállalók megtarthassák állásukat.

– tette hozzá. A politikus külön is beszélt a fővárosról, ahol – mint mondta – a főpolgármester százmilliárdos nagyságrendű állampapíron és több tízmilliárdnyi készpénzen ül, mégis durva adóemelést fontolgat, amit cinikus módon újraindítási adónak keresztelne el. Tállai András szerint a baloldal válságkezelése mindig csak megszorításokból áll; így volt kormányzásuk alatt, és a jelek szerint most, a koronavírus-járvány idején is ezt az utat választották. Az államtitkár több olyan ellenzéki vezetésű kerületet, illetve települést sorolt fel a lapnak, amelyekben megemelték a közterület-használati díjakat, vagy a temetkezési, közlekedési díjakat, ahol elbocsátanak, vagy fizetést csökkentenek. Az államtitkár leszögezte: a kormány döntése nyomán a baloldali adóemelésekből biztosan nem lesz semmi, helyi adót jövőre nem lehet növelni, kedvezményt, mentességet nem lehet csökkenteni, és új teher sem vezethető be.

PestiSracok facebook image

Forrás: MTI; Fotó: MTI/Bruzák Noémi

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!