Karácsony Gergely kampánya ellenére nemcsak megszavazták a BKK-rendészetet, de jövőre el is indul a kezdeményezés. Kiss Ambrus főpolgármester-helyettes viszont nem a megállókba, hanem a szállókba terelné a leszállított hajléktalanokat. A diszpécserállomány viszont nem bővül.
Január elsejétől alakítják meg a BKK-rendészetet, ami a fővárosi rendészeti igazgatóság (FÖRI) keretén belül fog működni, 75 fős státusszal. Ez a 75 fő pedig további 20 munkatárssal egészül ki, olyanokkal, akik a jelenleg is a BKK és a BKV alvállalkozóin keresztül foglalkoztatott rendfenntartók. A Vitézy Dávid által benyújtott javaslatot a fővárosi közgyűlés egyhangúlag elfogadta, pedig Karácsony Gergely a választási kampányban úgy fogalmazott:
„Amikor azt mondja Vitézy Dávid, hogy a közösségi közlekedés nem hajléktalanszálló, akkor én elküldöm a fenébe.”
Kiss Ambrus, a Főpolgármesteri Hivatal főigazgatója a Magyar Nemzetnek viszont azt magyarázta, „nem a rendészet ellen emeltek kifogást, hanem annak hajléktalan-ellenes retorikája miatt.”
Ugyanakkor gyorsan hozzátette, mindentől függetlenül fontos, hogy a közösségi közlekedési eszközökről leszállított hajléktalanok ne maradjanak a megállókban, ahol télen megfagyhatnak, így
ha például egy buszsofőr azt látja, hogy valaki fekszik a megállóban a padon, akkor jelzést kell adnia arról a BKK diszpécseri szolgálatának.
Ugyanez igaz a FÖRI dolgozóira is.
Kiss Ambrus a lap kérdésére válaszul elmondta, a BKK-rendészet felállításával párhuzamosan
nem tervezik a diszpécserszolgálat bővítését, de ez okozhat problémát, ugyanis a csoportnak a jelenlegi létszámmal kell a közösségi közlekedés sofőrjeinek bejelentései mellett a közlekedők jelzéseivel is foglalkoznia, ettől túlterheltté válhat a rendszer.
Borító: Blikk.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS