Pesti Srácok

Tényi István a rendőrséghez fordult a holnapi "palesztinbarát" megmozdulás ügyében

Tényi István a rendőrséghez fordult a holnapi "palesztinbarát" megmozdulás ügyében

Tényi István egy, az Indexen megjelent cikk információi alapján fordult a Belügyminisztériumhoz és a Budapesti Rendőr-főkapitánysághoz.

Tényi István lapukhoz megküldött közleményében azt írja: 2023. október 12-én 17 óra 33 perckor beszámoló jelent meg az index.hu oldalon Budapesten szerveznek palesztinbarát tüntetést, fegyveres védelmet kapnak a zsidó intézmények címmel. Sajtóinformációk szerint péntekre egy palesztin csoport Gáza melletti kiállást tervez a Külügyminisztérium épülete elé, írja a Hetek. Pont arra a napra, amikor a Hamász világméretekben mozgósítja a terror, a zsidógyűlölet és a népirtás palesztin zászlót lengető, kefijás támogatóit.

– olvasható a közleményben. Tényi István arra kéri a Belügyminisztériumot, hogy minden eszközzel szerezzen érvényt az Alaptörvénynek. Tényi ezek mellett indítványozta, hogy Magyarország Kormánya ítéljen el minden olyan megnyilatkozást, amely az ártatlan áldozatok életét kioltó, emberiségellenes, esztelen terrortámadás egyértelmű megbélyegzése helyett indokot próbál keresni erre a barbár cselekedetre. Magyarország Kormánya tegyen meg minden olyan intézkedést, amely nyomatékosítja Magyarország maradéktalan szolidaritását a terrortámadás áldozatául esett szövetségesével.

PestiSracok facebook image

Fotó: MTI/AP/Thibault Camus

Ajánljuk még

Nagyon súlyos, sötét dolgokról írok - Mező Gábor az első novelláskötetéről, régi és új ügynökökről (PS-videó)

‎Polbeat 2024 szeptember 10.
Nagyon súlyos, sötét történetekről írok. Gondolom nem meglepetés, hogy a XX. század második feléből. Azért dolgozom, hogy valamennyire tanuljunk a múltból, és ne menjünk bele ugyanazokba a csapdákba, amikbe korábban. Erre vonatkozik a cím, hogy Az ördög van odakint. Az ördögöt valahogy kívül kell tartanunk, nem szabad beinvitálni a házunkba. Ugyebár csak akkor tud bejönni, ha meghívjuk - mondta Mező Gábor kutató-író első novelláskötetéről, Huth Gergely kérdéseire.