Tömeges leépítésbe kezdett a Budapest Gyógyfürdői és Hévizei Zrt. – írja a Magyar Nemzet, hozzátéve: ugyan a főváros által kinevezett új cégvezetés a pandémia miatt visszaesett forgalommal indokolta közel száz munkatárs elbocsátását, egy egykori dolgozó szerint ideológiai alapú tisztogatás zajlik, a takarítói szintig bezárólag.
A portál felidézi: korábbi sajtóhírek szerint kilencven embert terveztek elküldeni a fővárosi önkormányzat tulajdonában lévő fürdővállalattól, a koronavírus-járvány miatt drasztikusan visszaesett forgalomra hivatkozva. Az elbocsátottaknak a városvezetéssel együttműködve segítenek új munkahelyet találni – ígérte Szűts Ildikó, a cég vezérigazgatója, ám ezt több elküldött dolgozó is cáfolta. A Magyar Nemzet úgy tudja, jellemzően az utolsó pillanatokig titkolózott a cégvezetés az elbocsátásról, a dolgozókat egy nappal a felmondás előtt értesítették. Ráadásul a vezetőség korábbi ígérete szerint az érintettek novemberben kapják meg a kilépési papírjaikat, ehelyett a dolgozókat jellemzően harminc napra felmentették a munkavégzés alól, így csak távolléti díjat kapnak, ami jóval kevesebb, mint a fizetésük lenne.
Több dolgozót azért is ért hideg zuhanyként az elbocsátás híre, mert a nyarat végighajtatta velük a cégvezetés – azt hangoztatva, hogy szükség van a munkájukra, és a jövőben is számolnak velük –, s nemegyszer úgy kellett napi 11 órát dolgozniuk, hogy a munkaközi szünetet sem tudták kivenni
– írja a portál, hozzátéve: a Szűts Ildikó-féle vezetést szintén erősen jellemzi, hogy tavasszal mindenféle engedély nélkül bontottak el védett műemlékkabinokat a Széchenyi fürdőben.
Forrás: Magyar Nemzet; Fotó: MTI
Facebook
Twitter
YouTube
RSS