Újra gyanúsítottként hallgatták ki a dél-alföldi pénzügyi nyomozók Czeglédy Csabát; immár nem csak három, hanem kilenc iskolaszövetkezet ügyében – olvasható a Csongrád Megyei Főügyészség közleményében. Azt írták, a gyanú szerint ezzel duplájára emelkedett a lehetséges kárérték, így csaknem 6,3 milliárd forint vagyoni hátrány okozását kérték számon a szocialista képviselőn. A nyomozók bűnszervezetben elkövetett különösen jelentős vagyoni hátrányt okozó költségvetési csalás bűntettével gyanúsítják Czeglédyt, aki panasszal élt a gyanúsítással szemben, de a csongrádi ügyészség azt elutasította.
A bűnszervezetben, üzletszerűen, különösen jelentős vagyoni hátrányt okozó költségvetési csalás bűntette miatt Czeglédy Csaba és társai ellen folyamatban levő büntetőeljárást a Nemzeti Adó- és Vámhivatal Dél-alföldi Bűnügyi Igazgatóság Csongrád Megyei Vizsgálati Osztálya folytatja a Csongrád Megyei Főügyészség fokozott ügyészi felügyelete mellett. Jelenleg heten vannak az ügyben előzetes letartóztatásban, és kilencen házi őrizetben. Czeglédy és hat társa előzetes letartóztatását 13-án hosszabbították meg, mivel a nyomozati bíró szerint továbbra is fennáll a szökés elrejtőzés veszélye, valamint annak lehetősége is, hogy a gyanúsítottak összebeszélnek, tanúkat befolyásolnak. A kényszerintézkedések hatálya március 13-án jár le, akkor kell döntenie ügyészségi indítványra a bíróságnak azok meghosszabbításáról, enyhítéséről vagy megszüntetéséről. Portálunkhoz ügyben érintettek olyan információkat juttattak el, miszerint Czeglédy Csaba védői ismét kérelmezni fogják az szocialisták ügyvédjének szabadon bocsátását, amit Czeglédy igen csak bizakodva vár.
Már 6,3 milliárd a költségvetési kár
A gyanú szerint a Czeglédy Csaba vezetésével létrejött bűnszervezet 2011-től olyan céghálózatot alakított ki, amely diákmunka-közvetítéssel foglalkozott. Céljuk az volt, hogy a bűnszervezet élén álló, a Humán Operátor Zrt.-hez köthető emberek, a közvetítő cégek, valamint a céghálózat alján levő, strómanok által vezetett iskolaszövetkezetek segítségével a diákmunka-közvetítés után járó közterhek megfizetését elkerüljék. A korábbi gyanú szerint a bűnszervezet csaknem 3 milliárd forint vagyoni hátrányt okozott az állami költségvetésnek. Az ügyészség pénteki közleménye szerint viszont a kárérték a duplájára emelkedett, így az jelenleg csaknem 6,3 milliárd forint, a vizsgált időszak 2016-ról pedig már kiterjed a tavalyi évre is. Mindezen módosított gyanúsítások ellen Czeglédy Csaba panaszt nyújtott be, amit az ügyészég határozatában elutasított.
Terjednek az álhírek is
A napokban egyébként ismételten álnéven írt, valótlan tartalmú beadvánnyal próbálta valaki befolyásolni, hátráltatni a nyomozást és az ügy további lefolytatását. Ezt a levelet a beazonosíthatatlan e-mail címről több sajtóorgánumnak is, így a PestiSrácok.hu-nak is megküldte annak szerzője. Ilyen, szándékosan félrevezető levelet egyébként már korábban is küldtek ismeretlenek, még Polt Péter legfőbb ügyésznek is. A beadványok célja az is lehet, hogy Czeglédy Csaba helyett az alsóbb szintekre koncentráljon nagyobb figyelmet, és tereljen nagyobb felelősséget.
Vezető kép: Szeged.ma
Facebook
Twitter
YouTube
RSS