Csütörtökön az áldozat közeli hozzátartozóit, édesanyját, édesapját, férjét és annak felmenőit is meghallgatták volna, március 24-ére pedig további tanúk beidézését tervezte a Fővárosi Törvényszék a soroksári futónő meggyilkolásával kapcsolatos büntetőeljárásban.
A koronavírus viszont felülírta ezt a forgatókönyvet. A beidézett, zömében idős korú tanúknak a járványügyi helyzet miatt nem kellett a törvényszék elé járulniuk, a vádlott pedig mégsem tett vallomást, így érdemi fordulatot nem hozott a mai nap az ügyben. A következő tárgyalás május 14-én lesz, amely várhatóan R. Szilveszter nyilatkozatával indul, aki mindössze a vagyon elleni bűncselekményt készül beismerni és a gyilkosságot továbbra is tagadja.
Széles körű bizonyítás kell
Fontos, hogy minél szélesebb körben nyerjen bizonyítékokat és kitekintést az egész ügyre a bíróság, ezért kell nagyon széleskörű bizonyítást lefolytatni; ennek körében, aki csak tudott az esetről, ismerte az áldozat szokásait, azt ki kell hallgatni. A szülőknek a konkrét bűncselekménnyel kapcsolatban nyilván nincsenek érdemi információik, de azt tudják, hogyan élt a lányuk, milyen kapcsolati rendszerrel rendelkezett, milyen szokásai voltak; ide tartozik például az is, hogy rendszeresen eljárt futni. Sok fontos információt tudnak adni tanúk
– nyilatkozta a PestiSrácok.hu-nak Surdy Miklós, az áldozat szüleinek ügyvédje. A jogi képviselő szerint is indokolt, hogy májusra halasztotta a következő tárgyalást a bíróság.
A kormány által elrendelt intézkedést igen hasznosnak tartom, és bölcsnek a törvényszék eljárását is. Ez a két hónapos halasztás nem hosszú. Reméljük, addigra javul az epidemiológiai helyzet
– tette hozzá Surdy Miklós, aki egyetért az ügyészi indítvánnyal, amelyben a vádlottra életfogytig tartó fegyházbüntetés kiszabását kéri a vádhatóság a Fővárosi Törvényszéktől.
Továbbra is tagadja a gyilkosságot a vádlott
R. Szilveszter kirendelt jogi képviselője, Lichy József portálunknak elmondta: mivel az áldozat mobiltelefonját megtalálták a vádlott sopronkőhidai börtönletétjében, erre magyarázattal kell szolgálni.
Kétségtelenül az ő birtokában volt a telefon, ez tényadat. Ezt nem lehet függőben hagyni, erről el kell mondani, milyen úton-módon jutott a telefonhoz, hogy került a birtokába, összefüggésben áll-e ez magával az élet elleni cselekménnyel vagy ez külön történés eredményeképpen került hozzá. Mivel a tanúmeghallgatásokat lefújták, így mi sem kezdtünk bele a nyilatkozatba, majd májusban megtesszük
– hangsúlyozta portálunknak Lichy József. A vádlott ügyvédje azt is elmondta, hogy R. Szilveszter továbbra is tagadja a gyilkosságot, vallomása legfeljebb a kifosztás vádját fogja igazolni.
Teljesen más a vagyon elleni és az élet elleni bűncselekménynek a szankciórendszere. A védelem célja, hogy az élet elleni bűncselekményben felmentésre kerüljön sor, míg, ha szükséges, a vagyon elleniben meg kell történnie a felelősségvállalásnak
– magyarázta Lichy József.
Facebook
Twitter
YouTube
RSS